Постачання товару на умовах ІНКОТЕРМС: як визначити дату виникнення ПДВ-зобов’язань

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Біляєва Олена, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2017/№ 47
Лист ДФСУ від 03.11.17 р. № 2509/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці розповіли про нюанси визначення дати «першої події» при відвантаженні товарів, якщо таке відвантаження здійснюється залізницею на умовах постачання, визначених офіційними правилами тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати ІНКОТЕРМС.

Кожен платник ПДВ знає: датою виникнення податкових зобов’язань (ПЗ) з постачання товарів/ послуг вважається дата «першої події» (п. 187.1 ПКУ):

• або дата зарахування коштів від покупця на поточний рахунок постачальника;

• або дата відвантаження товарів.

Але що робити, якщо в договорі умови передачі товару визначені за правилами ІНКОТЕРМС? Яка дата вважатиметься датою відвантаження товару?

У листі, що коментується, податківці стверджують: такою датою буде дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника:

• чи безпосередньо покупцеві;

• чи організації, яка здійснюватиме доставку покупцеві цього товару будь-яким способом.

При цьому підтвердженням дати, на яку припадає початок передачі (переміщення) товару, є дата, вказана в документах на перевезення (переміщення, пересилку) товару, які оформляються у складі комплекту перевізних документів з урахуванням виду транспорту, яким здійснюється перевезення.

З таким висновком складно погодитися.

Згадайте, адже постачанням товарів є будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін або дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п. 14.1.191 ПКУ). Проте момент виникнення ПЗ у ПКУ не прив’язаний до переходу права власності одержувачеві. Це або дата отримання грошей, або дата «розставання» з товаром.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити