Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Компенсація за затримку виплати зарплати у листопаді 2017 року

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2017/№ 47
Друк
Індекс споживчих цін за жовтень 2017 року склав 101,2 %. Як він вплинув на коефіцієнти компенсації при виплаті зарплатних боргів у листопаді 2017 року, розповімо в нашій консультації.

Основні правила компенсації

Компенсувати втрату доходів працівникові ви повинні тоді, коли затримуєте виплату заробітної плати на один і більше календарних місяців. Тобто розраховувати і нараховувати компенсацію зобов’язані тільки ті роботодавці, які несвоєчасно платять зарплату своїм працівникам.

Зверніть увагу! Не підлягають компенсації доходи, які: нараховані в натуральній формі; мають разовий характер; своєчасно не отримані з вини самого працівника.

Не нараховують компенсацію і в тому випадку, якщо в місяці виплати заборгованості за зарплатою індекс споживчих цін наростаючим підсумком не перевищив 100 %.

Для розрахунку суми компенсації (К) застосовуйте таку формулу:

К = ЗПчист х (Iі х Iі +1 х … х In х 100 - 100) : 100,

де ЗПчист — виплачувана «чиста» заробітна плата, не виплачена в строк не з вини працівника;

Iі — індекс інфляції місяця, що йде за місяцем нарахування зарплати (коефіцієнт);

In — індекс інфляції місяця перед місяцем виплати заборгованості (коефіцієнт). За жовтень 2017 року він склав 101,2 % (коефіцієнт — 1,012).

Щоб ви швидко розрахували суму компенсації, у таблиці нижче ми навели величини приросту індексів споживчих цін.

Як користуватися таблицею

1. На перетині рядка з назвою місяця нарахування зарплати і графи з відповідним роком знайдіть відсоток — це величина з формули (Iі х Iі +1 х … х In х 100 - 100).

2. На цей відсоток помножте суму заборгованості за зарплатою, яку виплачуєте в листопаді 2017 року (показник ЗПчист), і розділіть на 100. Отримаєте суму компенсації (показник К), яку нараховуєте і виплачуєте в листопаді 2017 року.

Приклад

У листопаді 2017 року працівникові виплачують зарплату за серпень 2017 року в сумі 2576 грн. (сума на руки). Приріст індексу для розрахунку суми компенсації знаходьте на перетині рядка «Серпень» і графи «2017» — це 3,2 %. Сума компенсації складе 82,43 грн. (2576 х 3,2 : 100).

Приріст індексу споживчих цін за період невиплати доходу, що виплачується в листопаді 2017 року, %

img 1
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі