(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
23/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 47

Як сплачувати земподаток у об'єднаній громаді

До якого бюджету спрямовується плата за землю (земельний податок або орендна плата за землі державної і комунальної власності) у зв’язку з об’єднанням сільських рад в об’єднану територіальну громаду?

За загальним правилом бюджети територіальних громад, що об’єдналися, виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду з урахуванням особливостей, встановлених частиною дев’ятою ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.15 р. № 157-VIII.

При цьому до завершення періоду окремого виконання бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, функції головних розпорядників, розпорядників бюджетних коштів територіальних громад, що об’єдналися, продовжують здійснювати відповідні бюджетні установи в особі сільського, селищного, міського голови, обраного об’єднаною територіальною громадою, інших керівників бюджетних установ.

Крім того, бюджетні рахунки, на які сплачуються податки, відкриваються щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до закону про Державний бюджет України та рішень про місцеві бюджети (п. 1.3 Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 22.06.12 р. № 758).

Враховуючи це, податківці переконані, що у разі об’єднання в поточному році сільських рад в об’єднану територіальну громаду плата за землю (земельний податок або орендна плата за землі державної і комунальної власності) сплачується на відкриті Державною казначейською службою України рахунки для сільських рад, а з нового бюджетного року — на відкриті рахунки для зарахування надходжень з плати за землю до бюджету об’єднаної територіальної громади.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 112.06

об’єднана територіальна громада, плата за землю, земельний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті