Помилка в коді УКТ ЗЕД у податковій накладній на неплатника ПДВ

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2017/№ 41
Заповнюючи податкову накладну (ПН) на неплатника ПДВ, ми припустилися помилки в коді УКТ ЗЕД товару. Чи треба виправляти такий промах?

Звичайно, будь-яку помилку в ПН краще виправити. Але! У випадку з ПН, виписаною на неплатника ПДВ, продавець може сам вирішити, чи варто йому витрачати на цей час.

Річ у тому, що неточності в ПН передусім позначаються на покупцеві, якщо він платник ПДВ. Так, якщо в ПН не виправити промах в одному з її обов’язкових реквізитів, покупець вже не зможе сформувати податковий кредит (ПК) за таким документом. Це стосується і помилок в коді УКТ ЗЕД товарів!

Взамін покупець може поскаржитися на недбалого продавця, подавши додаток Д8 до ПДВ-декларації (п. 201.10 ПКУ). Як результат, до постачальника можуть прийти контролери на документальну позапланову перевірку (п.п. 78.1.9 ПКУ). У підсумку він може виклопотати штраф за помилку в ПН (п. 1201.3 ПКУ).

З покупцем — неплатником ПДВ таких проблем не буде. Адже йому взагалі не потрібна правильно заповнена ПН (йому не потрібний ПК), він не оскаржуватиме (додаток Д8) свого постачальника, щоб той виправив неточність. Відповідно, контролери можуть навіть не дізнатися про помилку, якої ви припустилися (якщо не знайдуть її самі).

Тож коли постачальник вчасно зареєструє ПН з помилкою у ЄРПН і відобразить її в ПДВ-декларації, то неточність у коді УКТ ЗЕД для нього не завдасть серйозних наслідків. Хіба що може спрацювати блокування ПН у зв’язку з відмінністю кодів УКТ ЗЕД на «вході» і «виході».

Якщо ж усе-таки фіскали помітять неточність, то єдине покарання, яке загрожує продавцеві, який її припустився, — адмінштраф за порушення порядку ведення податкового обліку в розмірі від 85 до 170 грн. (від 170 до 255 грн. — у разі повторного порушення протягом року) (ст. 1631 КпАП).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити