(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2017/№ 43-44

Коли відряджений працівник не сплачує туристичний збір

Лист ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. від 09.10.17 р. № 2170/ІПК/04-36-12-23-19

Про те, що фізична особа, яка перебуває у відрядженні, звільняється від сплати туристичного збору при оренді житла для тимчасового проживання (ночівлі), прямо вказано у п.п. 268.2.2 ПКУ.

Суб’єкт господарювання, який є податковим агентом зі сплати туристичного збору, запитав у контролерів: як переконатися, що особа, яка орендує житло для тимчасового проживання, є працівником, що перебуває у відрядженні?

Відповідь надали податківці у листі, що коментується.

Вони нагадали загальне визначення службового відрядження із п. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59, а також про документи, які можуть підтвердити зв’язок відрядження з основною діяльністю підприємства (запрошення, укладений договір, документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах тощо).

Потім контролери нагадали про те, як мають бути оформлені первинні документи відповідно до п.п. 1.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. № 88.

І наостанок «ощасливили» готельєра відповіддю: якщо працівники суб’єктів господарювання, яким надаються послуги з тимчасового проживання, прибули у відрядження та мають підтверджуючі документи, то такі громадяни не є платниками туристичного збору, тому збір їм не нараховується.

На наш погляд, тут податківці явно «перегнули палку». Справа в тому, що в ПКУ ідеться про те, що особа має просто підтвердити своє перебування у відрядженні (для цього достатньо надати копію наказу про відрядження), а не доводити адміністратору готелю зв’язок відрядження з діяльністю підприємства. Інакше всі клієнти порозбігаються до конкурентів, які не отримували такої індивідуальної консультації.

службове відрядження, відряджений працівник, оренда житла для тимчасового проживання, туристичний збір, підтверджуючі документи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті