Хто крайній, або Як визначити платника податку на «сумісну» нерухомість

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Біляєва Олена
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2017/№ 43-44
Лист ДФСУ від 03.10.17 р. № 2103/Ф/99-99-13-03-01-14/ІПК

Фізичним особам податок на нерухомість нараховують податківці шляхом надсилання податкового повідомлення-рішення за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим роком.

Якщо нерухомість перебуває у спільній сумісній власності декількох осіб і вона не поділена між ними в натурі, то платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом (п. 266.1.2 ПКУ).

Отже, на основі загальновідомих даних про співвласників нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності, податківці не можуть самостійно визначити платника цього податку.

У листі, що коментується, фіскали роз’яснили, за яких умов вони можуть нарахувати податок на нерухомість потрібній особі. Вони заявили, що для цього необхідно, щоб хтось із співвласників нерухомості звернувся до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси (місцем реєстрації) з письмовою заявою. У такій заяві потрібно вказати, хто має сплачувати «нерухомий» податок за «сумісний» об’єкт нерухомості.

Якщо ж цього не зробити, то, як випливає із логіки листа, податківці будуть нараховувати податок співвласнику, на якого зареєстрована така нерухомість. І якщо виявиться, що вони «не вгадали» із вибором відповідальної особи, то потрібно буде звертатися до контролерів з письмовою заявою для проведення звіряння даних та анулювання направленого раніше повідомлення-рішення.

Отже, щоб не створювати проблем і собі, й іншим співвласникам, радимо заздалегідь визначити «крайнього» і проінформувати про це фіскалів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити