Переплата з ПДВ і уточненка

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2017/№ 43-44
Платник ПДВ подає уточненку до ПДВ-декларації. У нього на ПДВ-рахунку є сума, що перевищує суму доплати за уточненкою, а на особовому рахунку значиться переплата. Чи потрібно йому додатково перераховувати кошти при поданні уточненки?

Ні, не треба.

Після того як Кабмін своєю постановою від 19.07.17 р. № 536 вніс зміни до Порядку № 569* повною мірою запрацював п. 2001.6 ПКУ.

* Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабміну від 16.10.14 р. № 569.

1. У разі подання уточнювального розрахунку (УР) платник ПДВ зобов’язаний перерахувати донараховану суму податку в порядку, визначеному ст. 200 ПКУ. Тобто з ПДВ-рахунку (п. 20 Порядку № 569).

Відповідно, якщо на момент списання коштів Казначейством на ПДВ-рахунку буде сума, достатня для сплати зобов’язань за УР, додатково перераховувати кошти не доведеться.

Увага! «Старі» зобов’язання, що виникли до 01.07.15 р., потрібно погашати безпосередньо з поточного рахунку на бюджетний рахунок (п. 87.1 ПКУ).

2. Сплата ж штрафних санкцій і пені здійснюються з поточного рахунку до відповідного бюджету (п. 25 Порядку № 569).

Якщо на дату подання УР значиться переплата на бюджетному рахунку, її можна використати для погашення зобов’язань, які сплачуються з поточного рахунку безпосередньо до бюджету (у нашому випадку — «самоштраф» і пеня) (категорія 135.04 ЗІР ДФСУ).

Причому для цього жодних заяв направляти до контролюючого органу не треба — переплату в погашення зобов’язання за тим самим платежем зарахують автоматично (п.п. «а» п. 87.1 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити