(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 39
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 38

Податковий кредит за транспортними квитками — на дату подання авансового звіту

http://tinyurl.com/y5vzyhzn
Лист ДФСУ від 22.08.17 р. № 1700/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, ДФСУ роз’яснила, на яку дату необхідно формувати податковий кредит (ПК) за документами — замінниками податкової накладної (ПН), зокрема за транспортними квитками та/або готельними рахунками.

Але спершу контролери нагадали про те, що формувати ПК на підставі вказаних документів можна тільки за умови, що транспортний квиток та/або готельний рахунок оформлені правильно. Тобто в них вказані: загальна сума платежу, сума податку і податковий номер продавця (п. 201.11 ПКУ).

Зверніть увагу: ці вимоги не поширюються на квитки, форма яких установлена міжнародними стандартами.

Що стосується дати формування ПК за документами — замінниками ПН, то податківці справедливо відмітили: такою датою є дата подання авансового звіту підзвітною особою. І тут ми з контролерами повністю згодні, адже:

• саме авансовий звіт є підтвердженням того, що підзвітна особа скористалася послугою перевезення (підтвердженням тому є транспортний квиток) або послугою розміщення (є готельний рахунок);

• тільки разом з авансовим звітом подаються документи, що підтверджують витрати, понесені підзвітною особою під час відрядження або виконання окремої цивільно-правової дії з доручення і за рахунок податкового агента.

Втім аналогічну позицію фіскалів можна було зустріти і раніше. Наприклад, у листі ДФСУ від 09.06.15 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15 і в роз’ясненні, розміщеному в категорії 101.13 ЗІР ДФСУ. Тож позиція контролерів не стала сюрпризом.

І наостанок ще один нюанс, що стосується формування ПК на підставі транспортних квитків і готельних рахунків, — суму ПДВ, вказану в таких документах, можна включати в ПК у повному обсязі. На них не поширюється двохсотгривнєве обмеження.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податковий кредит, транспортний квиток, готельний рахунок, авансовий звіт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті