(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 38

«Компенсуючі» ПДВ-зобов’язання — тільки після отримання права на податковий кредит

Лист ДФСУ від 23.08.17 р. № 1730/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці порушили питання — коли у платника ПДВ виникає обов’язок нарахувати «компенсуючі» податкові зобов’язання (ПЗ).

Безумовно, п. 198.5 ПКУ пропонує оформляти зведену «компенсуючу» податкову накладну (ПН) не пізніше за останній день звітного періоду, в якому придбані товари/послуги починають використовуватися в неоподатковуваних, пільгових або негосподарських операціях.

Але! Що робити, якщо ПН на придбання таких товарів/послуг так і не потрапила в ЄРПН у звітному періоді (постачальник зволікає з реєстрацією або ПН заблокована)?

Останнім часом податківці в цьому питанні були категоричні. Так, у категорії 101.06 ЗІР ДФСУ «висіло» роз’яснення, в якому фіскали заявляли: «компенсуючі» ПДВ-зобов’язання слід нараховувати незалежно від того, були включені в ПК суми ПДВ за негосподарськими, необ’єктними або пільговими покупками чи ні.

Виняток робився тільки для безПДВшних покупок (лист ДФСУ від 10.08.17 р. № 1567/6/99-99-15-03-02-15/ІПК; категорія 101.13 ЗІР ДФСУ; втратила силу).

На подив! У листі, що коментується, контролери кардинально змінили свою позицію, заявивши: «компенсуючі» ПЗ за купівлями, здійсненими після 01.07.15 р., нараховуються в тому звітному періоді, в якому постачальник таких товарів/послуг зареєстрував у ЄРПН відповідну ПН.

А це означає, що компенсувати ПК слід тільки в тому звітному періоді, в якому у покупця виникло право на ПК за негосподарськими, необ’єктними або пільговими покупками. Тобто тільки після того, як «вхідна» ПН буде правильно оформлена і зареєстрована в ЄРПН.

Попереджаємо! Як тільки у вас виникне право на ПК за ПН, ви зобов’язані нарахувати «компенсуючі» ПЗ, навіть якщо сама ПН потрапить до ПК у наступному звітному періоді або ви взагалі не скористаєтеся таким правом.

платник ПДВ, компенсуючі податкові зобов’язання, право на податковий кредит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті