(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 38

Коригуємо фінрезультат на повторні доходи/витрати тільки за 2017 рік

Лист ДФСУ від 04.09.17 р. № 1790/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

З початку 2015 року об’єкт обкладення податком на прибуток визначають за бухгалтерськими правилами (п.п. 134.1.1 ПКУ).

У зв’язку з цим іноді виникає ситуація, коли до бухоблікового фінрезультату потрапляють доходи і витрати, які вже «зіграли» при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток до 01.01.15 р. Зокрема, мова йде про суми авансів, які за правилом першої події тоді потрапили до валових доходів чи валових витрат.

Щоб одні і ті ж доходи/витрати повторно не потрапляли до об’єкта обкладення податком на прибуток, законодавці з 01.01.17 р. запровадили нову податкову різницю (п. 42 підрозд. 4 розд. XX ПКУ). Згідно з цією нормою фінрезультат до оподаткування коригують на суму доходів (зменшують) або суму витрат (збільшують), що були враховані під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток до 01.01.15 р. та враховані у складі доходів або витрат відповідно до правил бухобліку після 01.01.15 р.

Водночас з’явилася така різниця лише з початку 2017 року. Тому виникає закономірне запитання, чи не можна таку різницю застосувати до фінрезультатів за 2015 та 2016 роки?

Відповідь на це запитання надали податківці у листі, що коментується. На жаль, вони наполягають, що різницю, передбачену п. 42 підрозд. 4 розд. XX ПКУ, слід враховувати лише при визначенні фінрезультату до оподаткування починаючи з 2017 року.

Формально ніби все правильно, але погодьтесь, це не справедливо.

Законодавець лише у 2017 році виправив свою «перехідну» помилку, яку допустив ще у 2015 році. А податківці пропонують відкоригувати лише залишки, які «дожили» до 2017 року. А про те, що доходи/витрати задвоювались у 2015 та 2016 роках, варто забути.

податок на прибуток, коригування фінрезультату, податкова різниця додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті