(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 39
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 38

Продали талони на паливо — реєструйтесь платником паливного акцизу!

Лист ДФСУ від 16.08.17 р. № 1627/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

З 01.01.16 р. було змінено поняття «реалізація палива» для цілей оподаткування паливним акцизом. Воно охопило будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передачі на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та ЦП-договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника (п.п. 14.1.212 ПКУ).

Враховуючи таку зміну у суб’єктів господарювання, які продають не пальне, а бланки дозволів на пальне (талони) та смарт-картки (паливні картки), виникло закономірне запитання: чи не потрібно їм також реєструватися платником паливного акцизу?

У минулому році податківці заявляли, що реєструватися платником паливного акцизу таким суб’єктам господарювання не потрібно (лист ДФСУ від 01.09.16 р. № 18911/6/99-99-12-03-03-15).

Аргументували вони свою позицію тим, що такі суб’єкти господарювання:

1) не здійснюють операцій з фізичного отримання, відпуску та транспортування пального;

2) не мають при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших подібних об’єктів.

Враховуючи це, податківці цілком свідомо заявляли, що реалізація талонів на паливо чи паливних карток не буде операцією з реалізації пального в розумінні п.п. 14.1.212 ПКУ. Отже, і обов’язку реєструватися платником паливного акцизу у продавців таких талонів/карток немає…

Увага! На сьогодні позиція податківців змінилася. Про це свідчить лист, що коментується. Заглибившись у бухоблікові тонкощі, контролери заявили, що суб’єкти господарювання, які займаються постачанням карток та/або талонів на пальне іншим особам, зобов’язані зареєструватися платником паливного акцизу.

Аргументують свої висновки вони специфікою передачі палива за картками чи талонами. Так, суб’єкт господарювання придбаває для особистого виробничого споживання і передає на зберігання постачальнику пальне. Постачальник повертає (видає) його зі зберігання на підставі та в обмін на картку. На таке пальне щомісячно складають зведену видаткову накладну та/або зведений акт приймання-передачі пального.

Якщо суб’єкт господарювання передає талони чи смарт-картки іншій особі і та їх використовує (отримує паливо на АЗС), то тут відбувається операція з передачі палива (точніше, права власності на паливо), яке належить суб’єкту господарювання і знаходиться на зберіганні на АЗС. Тобто фактично в цьому випадку відбувається реалізація палива в розумінні п.п. 14.1.212 ПКУ. Це підтверджують і первинні документи, якими власник палива має списати на реалізацію пальне, яке було отримане покупцями за талонами.

З таким висновком складно не погодитися.

Водночас, на наш погляд, він стосується тільки тих продавців талонів чи смарт-карток, які є власниками пального. Якщо ж мова йде про суб’єктів господарювання, які придбали талони (картки) для продажу (посередників), то вони реєструватися платником паливного акцизу не зобов’язані. Річ у тім, що у цьому випадку перехід права власності на талон чи смарт-картку від одного посередника до іншого не викликає зміну особи, за якою закріплене паливо, що знаходиться на зберіганні на АЗС.

Звертаємо увагу! Лист, що коментується, хоч і містить фіскальний підхід, є лише індивідуальною податковою консультацією. Тому якщо ви збирається продавати талони на пальне і ще не вирішили, чи потрібно реєструватися платником паливного акцизу, радимо отримати аналогічну консультацію з цього приводу і діяти так, як у ній буде вказано. Можливо, вам поталанить більше.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
талони на паливо, паливний акциз додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті