(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 38

До РРО-межі в 1 млн грн. ФОП-комісіонер включає лише свою комісійну винагороду

Лист ДФСУ від 16.08.17 р. № 1633/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК

Фізичні особи — підприємці (ФОП) — платники єдиного податку (ЄП) звільнені від використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) лише в тому випадку, якщо обсяг їх доходу протягом року не перевалив за 1 млн грн. (п. 296.10 ПКУ).

Це правило не діє, якщо вони продають технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (п. 6 ст. 9 Закону про РРО). Перелік таких товарів визначено постановою Кабміну від 16.03.17 р. № 231.

На перший погляд, все просто і зрозуміло. Звичайний платник ЄП, щоб визначити, чи не перевищено РРО-межу в 1 млн грн., просто порівнює розмір отриманої виручки від реалізації товарів/послуг з цією межею. Річ у тім, що зазвичай у платника ЄП виручка від реалізації і є його доходом.

Водночас для єдиноподатників-комісіонерів все значно складніше. У них доходом, що оподатковується ЄП, є тільки сума отриманої винагороди, а не весь розмір виручки, отриманої від виконання договору комісії (п. 292.4 ПКУ).

Враховуючи це, у ФОП-комісіонерів виникає закономірне запитання: яку суму (всю виручку, отриману від виконання договорів комісії, чи лише винагороду) йому слід порівнювати із РРО-межею 1 млн грн.?

Відповідь на це запитання надали контролери у листі, що коментується. В ньому податківці цілком справедливо заявили, що ФОП-єдиноподатник-комісіонер має порівнювати з РРО-межею лише той дохід, який підлягає обкладенню ЄП.

Тобто застосовувати РРО ФОП — платники ЄП — комісіонери будуть зобов’язані тільки в тому випадку, коли їх винагорода, отримана від здійснення договорів комісії, перевищить 1 млн грн. Розмір же загальної виручки від здійснення комісійної торгівлі жодним чином не впливає на необхідність застосування РРО.

ФОП-єдиноподатник, РРО, ФОП-комісіонер, РРО-межа, комісійна винагорода додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті