До РРО-межі в 1 млн грн. ФОП-комісіонер включає лише свою комісійну винагороду

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2017/№ 38
Лист ДФСУ від 16.08.17 р. № 1633/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК

Фізичні особи — підприємці (ФОП) — платники єдиного податку (ЄП) звільнені від використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) лише в тому випадку, якщо обсяг їх доходу протягом року не перевалив за 1 млн грн. (п. 296.10 ПКУ).

Це правило не діє, якщо вони продають технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (п. 6 ст. 9 Закону про РРО). Перелік таких товарів визначено постановою Кабміну від 16.03.17 р. № 231.

На перший погляд, все просто і зрозуміло. Звичайний платник ЄП, щоб визначити, чи не перевищено РРО-межу в 1 млн грн., просто порівнює розмір отриманої виручки від реалізації товарів/послуг з цією межею. Річ у тім, що зазвичай у платника ЄП виручка від реалізації і є його доходом.

Водночас для єдиноподатників-комісіонерів все значно складніше. У них доходом, що оподатковується ЄП, є тільки сума отриманої винагороди, а не весь розмір виручки, отриманої від виконання договору комісії (п. 292.4 ПКУ).

Враховуючи це, у ФОП-комісіонерів виникає закономірне запитання: яку суму (всю виручку, отриману від виконання договорів комісії, чи лише винагороду) йому слід порівнювати із РРО-межею 1 млн грн.?

Відповідь на це запитання надали контролери у листі, що коментується. В ньому податківці цілком справедливо заявили, що ФОП-єдиноподатник-комісіонер має порівнювати з РРО-межею лише той дохід, який підлягає обкладенню ЄП.

Тобто застосовувати РРО ФОП — платники ЄП — комісіонери будуть зобов’язані тільки в тому випадку, коли їх винагорода, отримана від здійснення договорів комісії, перевищить 1 млн грн. Розмір же загальної виручки від здійснення комісійної торгівлі жодним чином не впливає на необхідність застосування РРО.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити