Правила розрахунку податку на нерухомість при продажу великогабаритного житлового об’єкта нерухомості

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2017/№ 38
Яким чином юрособи обчислюють у декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, річну суму податку, збільшену на 25000 грн. на рік, при переході права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року?

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває, зокрема, у власності юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25000 грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (п.п. «ґ» п.п. 266.7.1 ПКУ).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув права власності (п.п. 266.8.1 ПКУ).

Враховуючи зазначене вище, у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року юридичні особи обчислюють в декларації з податку на нерухомість річну суму податку, збільшену на 25000 грн. на рік, для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув права власності за формулою:

(гр. 3 х гр. 4 - гр. 6) : 12 х КМоб + (25000 грн. : 12 х КМоб),

де КМоб — кількість місяців володіння об’єктом житлової нерухомості.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 106.07

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити