(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 39

Частка померлого засновника, на яку не претендують спадкоємці, обкладається ЄП

Лист ГУ ДФС у Донецькій області від 08.09.17 р. № 1868/ІПК/05-99-12-04-14

До податківців звернулося за допомогою підприємство − платник єдиного податку (ЄП) групи 3.

Суть проблеми: після реорганізації товариства на загальні збори не з’явився один із його засновників. З часом стало відомо, що він помер. Причому протягом строку позовної давності жоден із спадкоємців не звернувся до товариства з приводу успадкування частки померлого засновника.

У зв’язку з цим акціонери прийняли рішення виключити померлого засновника із складу засновників (на підставі свідоцтва про смерть). А на його внесок зменшили розмір статутного капіталу підприємства.

Після таких коректив виникає запитання: чи слід включати вартість анульованої частки померлого засновника до доходу товариства і чи обкладати її ЄП.

У листі, що коментується, податківці стверджують, що в цьому випадку суму внеску учасника, виключеного з числа засновників після закінчення строку позовної давності, слід включити до складу доходу єдиноподатника у повному обсязі. Пояснюється це тим, що:

1) в цьому випадку частка померлого засновника зменшила розмір статутного капіталу товариства і не була передана його спадкоємцям чи перерозподілена між іншими учасниками. Тобто виходить, що вона перейшла у власність підприємства, а отже, є доходом відповідно до П(С)БО 15 «Дохід» (дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання);

2) звільнення від обкладення ЄП, що передбачене п.п. 8 п. 292.11 ПКУ, тут не діє. Річ у тім, що до складу доходу платника ЄП не включаються лише суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника ЄП до статутного капіталу такого платника.

У нашому випадку статутний капітал не збільшується.

З висновками податківців, на жаль, не посперечаєшся.

платник єдиного податку, смерть засновника, спадкування частки, розмір статутного капіталу, виключення зі складу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті