(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 17-18
 • № 16
 • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
1/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2018/№ 14

Скорочений час реєстрації ПН та інші новації у веденні ЄРПН

http://tinyurl.com/y65g6eoa
Постанова КМУ від 21.02.18 р. № 204 «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних»

Постановою, що коментується, Кабмін вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246 (далі — Порядок № 1246).

Час роботи ЄРПН. Скорочено тривалість операційного дня ЄРПН — часу, протягом якого здійснюється прийняття податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК) та їх реєстрація або блокування.

Нагадаємо. До цього ЄРПН працював у будь-який день (незалежно від того, робочий він, святковий чи вихідний) з 0-ї до 23-ї години.

Відтепер ЄРПН прийматиме від платників ПДВ ПН / РК тільки в робочі дні з 8-ї до 20-ї години.

Крім того, у випадку, коли 15-те число або останній день місяця (граничні строки реєстрації ПН за першу і другу половину місця) припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такі дні будуть вважатися операційними днями.

Отже, платники ПДВ зможуть реєструвати ПН/РК протягом місяця у робочі дні, 15-го числа та в останній календарний день місяця з 8-ї до 20-ї години.

У зв’язку із скороченням часу, виділеного протягом дня для реєстрації ПН, технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, податківцям заборонено проводити протягом операційного дня ЄРПН. Вони зобов’язані робити це у іншу частину доби. Звичайно ж, крім аварійних випадків.

Реєстрація заблокованих ПН. Порядок № 1246 також привели у відповідність до нових правил блокування ПН*.

* Детальну інформацію про ці новації читайте у статті «Друге пришестя системи блокування податкових накладних» цього номера.

По-перше, у п. 17 Порядку № 1246 прибрали згадку про те, яка інформація має бути зазначена у квитанції про блокування ПН/РК. Там просто зазначено, що після блокування ПН формується квитанція про зупинення реєстрації ПН/РК і що вона одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю).

Воно і не дивно. Детальний опис інформації, яка має бути вказана у квитанції про блокування ПН/РК, міститься у п. 13 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.18 р. № 117**. Зокрема, у ній зазначається інформація про причини блокування ПН/РК (конкретний критерій ризиковості, на підставі якого зупинено реєстрацію) і пропозиція щодо надання платником ПДВ пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК.

** Див. матеріал «Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» цього номера.

По-друге, у п. 19 Порядку № 1246 розширено перелік подій, у день настання однієї з яких відбуватиметься реєстрація заблокованої ПН/РК:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію ПН;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію ПН/РК (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК.

Зверніть увагу на останній пункт. Якщо податківці у відведені для них строки не зареєструють рішення про реєстрацію чи відмову у реєстрації ПН (такі ситуації раніше часто траплялись), то заблоковані ПН/РК повинні автоматично зареєструвати.

Наприклад, якщо ПН буде заблокована, а платник ПДВ подасть документи на її розблокування і при цьому податківці не зареєструють своє рішення (не важливо, позитивне чи негативне) протягом 5 (7) робочих днів з дня надходження пояснень і документів, то відповідно до нових правил така ПН буде зареєстрована в ЄРПН. Це має підштовхнути податківців до більш швидшого прийняття рішення щодо наданих «розблокувальних» документів.

Постанова, що коментується, чинна з 24.03.18 р.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ЄРПН, порядок ведення, тривалість операційного дня, блокування податкових накладних додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті