Відповідно до п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.15 р. № 1307 (далі — Порядок № 1307), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної (ПН), не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ, постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до ПН (РК).
Згідно із п. 16 Порядку № 1307 у гр. 8 розділу «Б» ПН зазначається код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються. У гр. 9 зазначається код відповідної пільги з ПДВ.
Водночас якщо виникла необхідність складання РК до ПН, форма якої не передбачала зазначення в табличній частині ПН коду ставки та коду пільги (була складена за формою, затвердженою наказом МФУ від 22.09.14 р. № 957, який був чинним до 01.04.16 р.), то такий РК складається за формою, чинною на дату складання такого розрахунку.
Коригування такої ПН здійснюється шляхом сторнування рядків ПН, показники яких підлягають коригуванню, та додавання нових рядків з правильними показниками.
Таким чином, у РК:
• у рядку, яким сторнується рядок ПН (шляхом обнулення), гр. 11 «код ставки» та гр. 12 «код пільги» не заповнюються, оскільки форма ПН на той час не передбачала зазначення у табличній частині ПН коду ставки та коду пільги;
• додається із зазначенням нового чергового порядкового номера рядок, якого не було у ПН, що коригується, у якому у гр. 11 зазначається код ставки, у гр. 12 — код пільги, які діють на дату коригування.
За матеріалами ЗІР ДФСУ, підкатегорія 101.16