(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2018/№ 4

Від’ємне значення ПДВ «старше» 1095 днів можна заявляти до відшкодування

Лист ДФСУ від 05.01.18 р. № 72/6/99-99-12-03-02-15/ІПК

Довгий час податківці стверджували: платник ПДВ може заявити ПДВ до бюджетного відшкодування (БВ) лише протягом 1095 календарних днів з моменту виникнення права на його отримання.

Спростовувати цю позицію доводилося в суді. Суди, як правило, у цьому питанні ставали на бік потерпілої сторони (див. визначення ВАСУ від 08.08.16 р. № До/800/31413/14).

А пізніше до них прислухалися і самі фіскали. У листі*, що коментується, вони дійшли висновку: платник ПДВ має право заявити до БВ залишок від’ємного значення ПДВ (ВЗ) до повного його погашення, незалежно від закінчення строків позовної давності (1095 днів). Звичайно, при цьому:

* А також у листах ДФСУ від 13.07.17 р. № 1162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК і від 19.10.17 р. № 2304/6/99-95-42-03-15/ІПК // «БТ», 2017, № 43-44.

• загальний строк позовної давності тривалістю 3 роки ніхто не відміняв (ст. 257 ЦКУ);

• а п. 102.5 ПКУ усе так само обмежує строки подання заяви про повернення грошей з бюджету 1095 днями.

Проте фіскали відзначають, що зазначені строки не стосуються порядку відшкодування ПДВ, встановленого ст. 200 ПКУ. Тому наслідувати їх, заявляючи ВЗ до БВ, не треба.

Тільки не забувайте — заявити до БВ можна лише суми ПДВ, які були сплачені постачальникам товарів/послуг.

Якщо цю умову не виконати (придбання, за рахунок яких утворилося ВЗ, не будуть сплачені до закінчення строку позовної давності, або ж товари будуть сплачені, але не отримані до зазначеного строку), податківці засумніваються в праві покупця на податковий кредит за операцією (лист ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. від 22.08.17 р. № 1707/ІПК/04-36-12-32-20 // «БТ», 2017, № 37). Адже придбання (виготовлення) товару або надання послуги так і не відбулося.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бухгалтерський тиждень».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 350.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 280.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
від’ємне значення ПДВ, бюджетне відшкодування, строк позовної давності додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті