Теми статей
Обрати теми

Новий сервіс в Електронному кабінеті: дізнайся історію податкової накладної

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Останні два роки платникам ПДВ було не до нудьги, особливо тим, кому довелося заповнювати розрахунки коригування. Податківці постійно їх тримали в напрузі, вигадуючи щось новеньке і не даючи звикнути до порядку складання таких документів. Як результат – величезна кількість помилок і в податкових накладних, і в розрахунках коригування. Новий сервіс в Електронному кабінеті (візуалізація повної інформації за податковою накладною з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування) покликаний допомогти вирішити цю проблему. Давайте познайомимося з ним ближче у нашій статті.

Звідки помилки?

Як відомо, помилки в податковій накладній (ПН) можуть з’явитися:

• безпосередньо при складанні такого документа;

• після його коригування. Наприклад, через внесення до ПН неправильних даних за допомогою розрахунку коригування (РК) або порушення порядку заповнення такого РК.

А для останнього податківці давали чимало підстав.

1. Введення нумерації рядків у ПН (з 01.04.16 р.). І як наслідок — поява гр. 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» у формі РК («БТ», 2017, № 52).

А разом з ними:

• РК, в яких рядки взагалі не нумеруються (це РК до «старих» ПН) (категорія 101.15 ЗІР ДФСУ);

• ПН, в одному рядку яких могли зібратися декілька товарних позицій (після зміни номенклатури) («БТ», 2018, № 14).

Звісно, вже на цьому етапі платникам ПДВ було б дуже корисно знати результати виправлень. Проте в той період контролерам було явно не цього.

2. Перехід на новий порядок заповнення РК («БТ», 2018, № 15), який навіть не був прописаний у Порядку № 1307*.

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Відсутність будь-яких роз’яснень з боку контролерів з цього питання призводила до помилок в оформленні РК. А накладення «старих» і нових правил заповнення РК — до появи задвоєних (затроєних) даних у рядках ПН.

Щоб припинити цю наростаючу лавину неточностей і помилок при складанні РК, податківці запровадили новий сервіс (візуалізацію), який відображає повну інформацію за ПН з урахуванням усіх зареєстрованих до неї РК.

Нові можливості

Для того щоб познайомитися з новим сервісом:

• увійдіть до особистої (приватної частини) Електронного кабінету (за допомогою ЕЦП);

• оберіть розділ «ЄРПН».

Тепер переходимо до пошуку необхідної інформації (ПН, яку ви правили за допомогою РК). Це можна зробити двома способами.

1. Через саму ПН.

Для цього у вкладці «Видані ПН/РК» знайдіть ту ПН, дані про яку ви хочете подивитися.

Параметрами для пошуку можуть стати:

• дата реєстрації ПН в ЄРПН;

• дата складання ПН;

• ІПН (податковий номер) покупця;

• порядковий номер ПН;

• реєстраційний номер ПН;

• статус ПН (зареєстрована в ЄРПН, заблокована тощо).

З переліку ПН/РК, що з’явився, оберіть потрібну вам ПН і натисніть на її реєстраційному номері (у гр. 5) (рис. 1).

img 1

Рис. 1. Де знайти відкориговану ПН

Зазначимо: якщо ви натиснете на іконку, яка міститься в останній графі таблиці, система вам покаже ПН у форматі PDF без урахування коригувань до такої ПН (тобто якою ПН була спочатку).

Перед вами відкриється вікно, в якому побачите запитувану інформацію (рис. 2). Дані будуть наведені у вигляді таблиці, в якій відображатимуться:

• рядки, що були в ПН первісно;

• рядки тих РК, які були складені до такої ПН і зареєстровані в ЄРПН.

img 2

Рис. 2. Візуалізація ПН з урахуванням коригувань

2. Через РК до ПН.

Для цього у вкладці «Видані ПН/РК» знайдіть той РК, який був складений до шуканої ПН (використовуємо ті ж параметри пошуку, що й у першому способі).

У переліку ПН/РК, що з’явився, знаходимо потрібний РК і натискаємо на його реєстраційний номер (див. рис. 3).

img 3

Рис. 3. Шукаємо РК до відкоригованої ПН

Відповідно у вікні, що відкрилося перед вами, будуть представлені лише дані такого РК (у вигляді таблиці). Щоб побачити повну картину за коригованою ПН, в останній графі таблиці знайдіть слово «Корегує» і натисніть на нього (див. рис. 4).

img 4

Рис. 4. Як знайти відкориговану ПН через РК

Після цього перед вами з’явитися таблиця. У ній ви знайдете (див. рис. 5):

img 5

Рис. 5. Візуалізація ПН з урахуванням коригувань

• рядки, які були в ПН первісно;

• рядки тих РК, які були складені до такої ПН і зареєстровані в ЄРПН.

Проблемні моменти

Звісно, новий сервіс не досконалий і вимагає серйозного доопрацювання, оскільки наразі в підсумковій таблиці рядки ПН і рядки РК розташовані хаотично (не за порядком).

А це створює проблеми передусім тим платникам ПДВ, у яких в ПН велика кількість коригованих рядків. Адже для того, щоб зрозуміти, який рядок належить до ПН, а який до РК, необхідно зважати на ознаку документа в гр. 2 таблиці.

На наш погляд, наочніше було б спочатку відображати рядок ПН, а потім (під таким рядком) — усі рядки РК, які її коригують. І так далі щодо кожного рядка ПН.

Або ж показувати вже підсумковий результат щодо кожного рядка ПН уже з урахуванням коригувань (кількість товару, ціна і сума тощо).

Крім того, не можна відфільтрувати дані. Тобто відсортувати дані, наприклад за номером рядка або за номером РК, не вийде. Більше того, вивантажити таблицю у форматі (.xls) (щоб таки відфільтрувати інформацію) також не можна.

Але! Незважаючи на усі недоліки сервісу, він може принести платникам ПДВ чимало користі. Наприклад, не втратити жодного РК, складеного до ПН, або ж, навпаки, відстежити ті РК, які система не врахувала в підсумкових показниках ПН (йдеться про РК до «старих» ПН, в яких не нумерувалися рядки).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі