Штраф за запізнілу реєстрацію податкової накладної: лише один!

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Березень, 2018/№ 12
Лист ДФСУ від 22.02.18 р. № 721/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Для того щоб платники ПДВ не зволікали з реєстрацією в ЄРПН податкових накладних (ПН) чи розрахунків коригування (РК), законодавець передбачив таку відповідальність (ст. 1201 ПКУ):

за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК у ЄРПН платника ПДВ покарають штрафом у розмірі від 10 до 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, залежно від порушеного строку реєстрації (п. 1201.1 ПКУ);

за відсутність реєстрації протягом граничного строку ПН/РК в ЄРПН у випадку виявлення такої нереєстрації податківцями під час перевірки — штраф у розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної в такій ПН/РК, або від суми ПДВ, нарахованої за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено (п. 1201.2 ПКУ).

У зв’язку з цим виникає запитання: чи можуть податківці накласти на обидва ці штрафи, якщо виявлять незареєстровану ПН?

У листі, що коментується, податківці вказали, що штрафи, визначені в пп. 1201.1 та 1201.2 ПКУ, — це два різні штрафи, які накладають у різних випадках. Тобто до платника ПДВ фіскали можуть застосувати лише один із цих штрафів.

Якщо платник ПДВ до початку перевірки виявить незареєстровані ПН/РК (які ще можна зареєструвати), то він має вирішити:

• чи чекати податківців, які накладуть на нього штраф у розмірі 50 % суми ПДВ, вказаної у ПН;

• самостійно зареєструвати ПН/РК перед перевіркою та отримати штраф, залежно від того, скільки часу минуло з дня складання ПН/РК.

Про те, що «превентивна» реєстрація ПН/РК дозволить платнику ПДВ уникнути штрафу, передбаченого в п. 1201.2 ПКУ, прямо вказано в абзаці восьмому п. 1201.1 ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити