Продаж залізничних квитків через агентську мережу: визначаємо базу обкладення ПДВ

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Березень, 2018/№ 12
Лист ДФСУ від 26.02.18 р. № 777/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці розповіли, як визначити базу обкладення ПДВ і скласти податкові накладні (ПН) при продажу залізничних квитків через агентську мережу перевізника (із залученням субагентів).

Зверніть увагу, що в такій операції беруть участь два суб’єкти господарювання:

• перевізник, який безпосередньо надає послуги перевезення;

• підприємство, яке здійснює оформлення/повернення проїзних і перевізних документів, приймає оплату за квитки і надає інші послуги в межах агентського договору.

Так от, суб’єкт господарювання, який є перевізником (надає послуги перевезення), визначає податкові зобов’язання (ПЗ) виходячи з вартості наданих їм послуг з перевезення. Відповідно, у ПН він відображає вартість таких послуг.

Підприємство, що надає послуги в межах агентського договору, визначає ПДВ-зобов’язання тільки виходячи з вартості наданих їм послуг з виконання договору на продаж проїзних документів без урахування вартості перевезення, яке перераховується ним перевізникові.

У своїх ПН такий суб’єкт відобразить вартість послуг, що надаються у межах агентського договору, і суму ПДВ, розраховану виходячи з їх вартості.

А ось формувати податковий кредит (ПК) на підставі транспортних квитків (дотримуючись п.п. «а» п. 201.11 ПКУ) підприємство-агент не може. Оскільки проїзний документ (квиток) не може служити підставою ні для визначення ПЗ, ні для формування ПК в особи, яка лише виконує послуги з його оформлення (агента або субагента).

Транспортний квиток надає право на ПК без отримання ПН (за умови дотримання інших правил формування ПК) тільки платникові податків, який безпосередньо отримує послуги перевезення.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити