Чи може у ФОПа бути директор?

Свіриденко Алла, податковий експерт
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2018/№ 47
В обраному У обране
Друк
Реєструючись фізичною особою — підприємцем (ФОП), ви «підписуєтеся» на те, щоб працювати на самого себе, а не на «дядька». Ви власними силами створюєте свою справу, керуєте нею і пожинаєте плоди своєї діяльності. І все б добре, але рано чи пізно вантаж підприємницьких турбот стає непід’ємним і хочеться перекласти частину своїх управлінських функцій на найманого працівника. Виникає запитання: чи може ФОП найняти директора за трудовим договором? Давайте розберемося разом.

Здавалося б, а в чому, власне, питання: ФОП у своїй діяльності має право використовувати працю найманих працівників (ч. 3 ст. 128 ГКУ). Отже, у чому відмінність: наймати продавця чи директора? Але насправді все виявляється не так-то просто. Річ у тому, що і ЦКУ, і ГКУ вживають поняття «керівник (директор)» виключно в контексті діяльності підприємства, а не ФОП.

Наприклад, у ч. 3 ст. 65 ГКУ зазначено, що для керівництва госпдіяльністю підприємства власник безпосередньо або через уповноважені органи призначає керівника підприємства. А ось ч. 4 ст. 128 ГКУ говорить про право громадянина здійснювати управління заснованим ним приватним підприємством безпосередньо або через керівника. Про дирекцію (директора) як про виконавчий орган товариства сказано в ст. 99 ЦКУ.

Як бачите, всі згадки директора в нормативних документах у той чи інший спосіб пов’язані з керівництвом саме підприємством. У свою чергу, гл. 5 ЦКУ «Фізична особа — підприємець» не містить жодної згадки про створення ФОПом виконавчого органу та наймання директора (керівника).

Воно й зрозуміло. Річ у тому, що директор юрособи — це його виконавчий орган, через який така юрособа набуває цивільні права й обов’язки. ФОП же реалізує свої права й обов’язки самостійно. Самому ж, у разі чого, доведеться нести всі ризики і відповідати за зобов’язаннями всім своїм майном (ч. 1 ст. 52 ЦКУ).

Ще однією перешкодою для ФОП щодо прийняття на роботу директора може стати запис до трудової книжки працівника, що претендує на цю посаду. Не секрет, що ФОП, нарівні з іншими роботодавцями, оформляє на всіх своїх співробітників, які працюють у нього за трудовим договором більше 5 днів, трудові книжки. Причому, як передбачено п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58, запис про найменування роботи, професію або посаду, на яку прийнятий працівник, виконують згідно з найменуваннями, зазначеними в ДК 003:2010. А в ньому-то такої посади, як «директор ФОП», якраз не передбачено. Там здебільшого йдеться про директорів підприємств, установ та організацій.

Так невже ФОП так і працювати самому, а розділити вантаж повноважень і відповідальності ні з ким? Радимо: найміть менеджера (керівника). При цьому в його посадовій інструкції перерахуйте всі обов’язки, які ви хочете перекласти зі своїх плечей на цього працівника (наприклад, з підбору кадрів, пошуку постачальників, забезпечення торговельної точки асортиментом товарів тощо). Варіантів оформлення працівника в ДК 003:2010 знайдеться чимало. Підійдуть, наприклад, такі посади, як «керівник магазину» (код 1314), «менеджер (керівник) у роздрібній торгівлі продовольчими товарами» (код 1454), «менеджер (керівник) у роздрібній торгівлі непродовольчими товарами» (код 1453.2).

Крім того, як помічника можна залучити іншого ФОП на підставі цивільно-правового договору про надання послуг (наприклад, за кодом КВЕД-2010 — 70.22 «Консультування з питань комерційної діяльності й керування»).

У випадку якщо ФОП хоче поділити з кимось тягар «спілкування» з контролюючими органами, фінустановами або делегувати право на укладення договорів з контрагентами, тоді доречно скористатися ст. 244 ЦКУ та оформити на свого представника довіреність.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд