Як визначити звичайні ціни на самостійно вирощене зерно

Шпакович Микола, головний редактор
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2018/№ 39
В обраному У обране
Друк
Лист ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. від 11.09.18 р. № 3923/ІПК/04-36-12-01-16

У листі, що коментується, контролери «роз’яснили», як визначити базу обкладення ПДВ за операціями з постачання власно вирощеної сільськогосподарської продукції (пшениці).

Спочатку фіскали нагадали деякі прописні істини.

База для обкладення ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. Однак база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін (п. 188.1 ПКУ).

Звичайна ціна — ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін (п.п. 14.1.71 ПКУ).

Згідно з п. 13 П(С)БО 30 «Біологічні активи» визначення справедливої вартості біологічних активів і сільськогосподарської продукції ґрунтується на цінах активного ринку.

Наприкінці контролери роблять «сенсаційний» висновок. Хоч він і сформульований дещо сумбурно, але все зводиться до того, що, на їх думку, для п. 188.1 ПКУ звичайні ціни на сільськогосподарську продукцію відповідають біржовим цінам на зернові культури на дату реалізації продукції.

Виходить, якщо ви продали зерно дешевше, то маєте дотягнути базу обкладення ПДВ до мінімальних (біржових) цін!

На наш погляд, таких категоричних висновків робити не можна.

Хоч справедлива вартість для облікових (!) цілей і має ґрунтуватись на цінах активного ринку, але це не означає, що звичайна ціна дорівнює біржовим цінам. Адже активний ринок не обмежується лише біржовими торгами, крім того, на ціну впливає дуже багато чинників (обсяг партії, якість, місцезнаходження продукції тощо).

Детальніше про визначення мінбази для ПДВ-обліку ви можете прочитати у Темі тижня «Мінбаза обкладення ПДВ: стисло про головне» // «БТ», 2018, № 10.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд