Продаж вживаних технічно складних товарів з РРО

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2018/№ 39
Чи необхідно застосовувати РРО ФОП — платнику єдиного податку (ЄП) при продажу вживаних технічно складних побутових товарів, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації?

Відповідно до п. 296.10 ПКУ реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовуються, зокрема, платниками ЄП другої — четвертої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення такої межі застосування РРО для такого платника є обов’язковим.

Ці норми не поширюються на платників ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою КМУ від 16.03.17 р. № 231.

Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

Таким чином, у разі здійснення торгівлі фізичною особою — підприємцем — платником ЄП технічно складними побутовими товарами, що були раніше у використанні, незалежно від їх гарантійного строку експлуатації, розрахунки мають проводитись із застосуванням РРО.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.02

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити