Середньоденна за «чорнобильською» відпусткою: за 12 місяців

Руда Тетяна, експерт з питань оплати праці
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2019/№ 8
В обраному У обране
Друк
За який розрахунковий період потрібно визначати середню заробітну плату для розрахунку «чорнобильських» відпускних?

У листі від 16.07.12 р. № 3480/1/1-12 Мінсоцполітики стверджує: середню зарплату при розрахунку «чорнобильських» відпускних потрібно брати виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю виходу в таку відпустку.

Запитання — чи брати її за останні 12 місяців або за 2 календарних місяці — виникло тому, що деякі контролери з Держаудитслужби вважають, що оскільки «чорнобильська» відпустка не належить до відпусток і визначена як пільга та компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи, то розрахувати її потрібно, мовляв, виходячи з виплат за 2 календарні місяці, а не 12.

На наш погляд, те, що надання відпустки чорнобильцям встановлено ст. 20 та 21 Закону України «Про статус і соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII, які встановлюють, серед іншого, гарантовані державою компенсації та пільги, не означає, що її оплата не належить до відпускних.

Крім того, той факт, що «чорнобильська» відпустка не є щорічною відпусткою, так само не говорить про те, що це не відпустка як така. До речі, у п.п. 9 п. 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.05 р. № 936, визначено, що органи соцзахисту оплачують саме додаткову відпустку.

Тобто «чорнобильська» відпустка — таки відпустка. До того ж згідно з п. 2 постанови КМУ від 08.02.95 р. № 100 право роз’яснювати питання щодо розрахунку середньої зарплати надане Мінсоцполітики, тому висновок останнього абсолютно авторитетний.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд