Теми статей
Обрати теми

Про застосування контролюючими (податковими та митними) органами правила про конфлікт інтересів під час проведення перевірок

Редакція БР
Лист від 18.11.2011 р. № 5944/6/10-1114/4674

                                                                       ДПСУ і ДМСУ

«Я спитав сьогодні у міняли...»

...про застосування контролюючими (податковими та митними)
органами правила про конфлікт інтересів під час проведення перевірок

I

Лист Державної податкової служби України
від 18.11.2011 р. № 5944/6/ 10-1114/4674*

Державна податкова служба України розглянула ваш запит <...>, надісланий листами Комітету Верховної України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики від 07.11.2011 р. № 04-39/10-1138, Кабінету Міністрів України від 01.11.2011 р. № 51408/1/ 1-11, та повідомляє таке.

У положеннях Податкового кодексу України (далі — Кодекс) серед основних засад податкового законодавства, визначених у статті 4, передбачено принцип презумпції правомірності рішень платника податків, у разі якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

Крім того, з метою захисту інтересів платника податків та дотримання законності у діяльності контролюючих органів принцип презумпції правомірності рішень платника закріплено у положеннях Кодексу, що регулюють порядок адміністративного оскарження рішень органів податкових органів.

Так, згідно із пунктом 56.21 ст. 56 Кодексу, у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органа, рішення приймається на користь платника податків.

Що стосується проведення перевірок (заходів контролю), то посадові особи органів державної податкової служби в силу дії частини другої статті 19 Конституції України та статті 241 Кодексу зобов’язані забезпечувати сумлінне виконання покладених на податкові органи функцій та ефективну роботу, виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень.

Враховуючи те що акт перевірки є службовим документом і носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, останні відображають у акті перевірки усі факти, пов’язані із порушеннями, допущеними суб’єктами господарювання.

Водночас слід звернути увагу на те, що обов’язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених Коде­ксом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, під час процедури адміністративного оскарження покладається на контролюючий орган, тобто на працівників державної податкової служби.

Заступник Голови С. Лекарь

 

* Наводимо запитання, відповіддю на яке є цей лист:

«Чи повинне правило вирішення конфлікту інтересів (передбачене п/п. 4.1.4 та п. 56.21 ПК України) застосовуватися податковими органами не лише під час судового врегулювання, але й при проведенні перевірок (заходів контролю), і при адміністративному оскарженні?».— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі