Теми статей
Обрати теми

Яку «готівкову» квитанцію повинен видавати ПриПЄП групи 2?

Редакція БР
Відповідь на запитання

Яку «готівкову» квитанцію повинен видавати ПриПЄП групи 2?

Отаку

Як ПриПЄПу групи 2 захистити себе від сплати 15% ПДФО (і вибування із ЄП), якщо виявиться, що послугу в нього придбаває працівник підприємця­загальносистемника або підприємства — платника податку на прибуток, який квитанцію про розрахунок за послуги надасть своєму ФОПу­роботодавцю або до бухгалтерії підприємства?

Нагадаємо, що відповідно до п/п. 2 п. 291.4 ПКУ ПриПЄПи групи 2 мають право надавати послуги, у тому числі побутові, платникам єдиного податку та/або населенню. Звертаємо увагу на те, що для платників ЄП зазначеної групи дійсно є загроза застосування спеціальної ставки ЄП 15% до доходу, отриманого від здійснення заборонених для ЄП видів діяльності (п. 293.4 ПКУ).

У «Бухгалтері» № 48’2011 на с. 44 зазначалося, що застосування цієї норми є не дуже-то законним. Проте, найімовірніше, податківці стануть стверджувати, що будь-який «послуговий» вид діяльності у разі надання таких послуг не ПриПЄПам-ЮРЄПам-населенню аж ніяк не дає прав на ЄП.

На нашу думку, ПриПЄП групи 2 може захистити себе від сплати 15% ПДФО, якщо він видаватиме покупцю (замовнику) квитанцію, у якій чітко позначено статус покупця (замовника).* Тобто у квитанції буде зазначено, що під покупцем (замовником) слід розуміти фізичну особу, в тому числі фізичну особу — платника єдиного податку, або юридичну особу — платника єдиного податку.

* Про питання, пов’язані із включенням до витрат покупця (замовника) видатків на придбання товарів (послуг і робіт) у ПриПЄПа групи 2,— див. «Бухгалтер» № 48’2011, с. 42–43.

Ще у «Бухгалтері» № 8–9’2001 на с. 56 ми пропонували увазі ПриПЄПів документ, який засвідчує передачу ним чого-небудь за готівку. Оскільки форму такого документа законодавством не регламентовано, ми запропонували свою розробку, в осно­ву якої покладено форму розрахункової квитанції. Нагадаємо, що її типову форму № РК-1 затверджено наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614 (див. «Бухгалтер» № 1–2’2008, с. 30т).

У зв’язку з вимогами, що висуваються п. 291.4 ПКУ до ПриПЄПів групи 2, вважаємо за необхідне модернізувати квитанцію, внаслідок чого вона може мати, наприклад, такий вигляд:

img 1

 

Зрозуміло, що, вписавши до квитанції прізвище, ім’я, по батькові фізособи або іншого ПриПЄПа, ПриПЄП почуватиме себе досить упевнено: адже він продавав товари (послуги) фізособі. Якщо ж квитанцією скористалася юрособа, то це виходить за межі договору між ПриПЄПом і фізособою — за такий конфуз покупця невинний продавець відповідати не повинен.

Складніше убезпечити себе у відносинах із ЮРЄПом. Обережному ПриПЄПові можна рекомендувати вимагати від покупця копію свідоцтва платника ЄП. Як то кажуть, довіряй, але перевіряй...

Алла Погребняк

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі