Теми статей
Обрати теми

Строк відрядження для працівників госпрозрахункових підприємств не обмежений

Редакція БР
Лист від 22.11.2011 р. № 31-07230-16-10/28802

Грань між відрядженням
і засланням дещо розмита

Строк відрядження для працівників
госпрозрахункових підприємств не обмежений

Лист Міністерства фінансів України
від 22.11.2011 р. № 07230-16-10/28802*

Міністерство фінансів розглянуло листа <...> щодо службових відряджень і в межах компетенції повідомляє.

Слід зазначити, що норми Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів від 13.03.98 р. № 59 (у редакції наказу Міністерства фінансів від 17.03.2011 р. № 362) (далі — Інструкція), визначають порядок направлення у відрядження та відшкодування витрат, понесених у зв’язку з таким відрядженням, виключно для державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Так, згідно з нормами Інструкції строк відрядження визначається керівником або його заступником, але не може перевищувати 30 календарних днів (за винятком відряджень для виконання деяких категорій робіт, визначених у Постанові Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 98 та Інструкції**).

Виходячи з норм пункту 4 розділу II Інструкції день вибуття у відрядження та день прибуття з від­рядження включаються до строку відрядження. Тому визначення кількості днів відрядження для виплати добових проводиться з урахуванням дня вибуття у відрядження й дня прибуття до місця постійної роботи, що зараховуються як два дні.

Заступник Міністра С. Рибак

Від редакції

Отже, «госпрозрахункового» працівника можна направити у відрядження хоч на 10 років — наприклад, до Магадану для спостереження за переміщенням льодовиків.

 

* Наводимо запитання, відповіддю на які є цей лист:

«Чи може після внесення останніх змін до законодавства вважатися відрядженням службова поїздка працівника до іншого населеного пункту на строк більше 30 календарних днів?

Чи слід зараховувати до строку відрядження та оплачувати день вибуття у відрядження та день прибуття з нього?».— Ред.

** Наприклад, монтажні, налагоджувальні, ремонтні та будівельні роботи.— Ред .

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі