Теми статей
Обрати теми

У разі зміни (уточнення) коду УКТ ЗЕД, зазначеного у податковій накладній, продавець повинен виписати коригування до податкової накладної і нову податкову накладну із правильними кодами

Редакція БР
Відповідь на запитання

«... то й купила порося»

У разі зміни (уточнення) коду УКТ ЗЕД,
зазначеного у податковій накладній, продавець повинен
виписати коригування до податкової накладної
і нову податкову накладну із правильними кодами

Чи потрібно платнику ПДВ виписувати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що виписана на першу подію за операцією з постачання імпортованих товарів і містить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення вантажної митної декларації уточнено?

У разі якщо податкова накладна, виписана на першу подію за Операцією з постачання імпортованих товарів, милить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення вантажної митної декларації уточнено, то після зміни коду УКТ ЗЕД фактично відбувається зміна номенклатури товару.

Зміна номенклатури товарів також є зміною суми компенсації вартості товарів, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший — на відповідну кількість або суму збільшується.

Згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Враховуючи викладене, продавець в обов’язковому порядку має виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що виписана на першу подію за операцією з постачання імпортованих товарів і містить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення вантажної митної декларації уточнено, та зменшити кількість (вартість) товарів, зазначених у такій податковій накладній. Крім того, такий продавець повинен виписати іншу податкову накладну на імпортовані товари, в якій вказати правильні коди УКТ ЗЕД, зазначені в належним чином оформленій вантажній митній декларації.

При цьому податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів і товарів, увезених на митну територію України, з 01.01.2012 р. підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній (п. 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу).

Крім того, якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, яка підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, до Єдиного реєстру податкових накладних в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку (п. 3 Порядку [ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. ] № 1246).*

Консультацію підготовлено за участі Н. Пасічник
, заступника начальника Управління по роботі
з Єдиною базою податкових знань
та письмових звернень платників податків
 інформаційно-довідкового департаменту
державної податкової служби — начальника відділу,

І. Денисенко, О. Іваницької,
Я. Мірошник
та О. Янчевської,
головних державних податкових інспекторів

«Вісник податкової служби України» № 19/2012

Від редакції

Із серії «Не мала баба клопоту…» (див. заголовок).

 

* Нову податкову накладну теж потрібно буде не забути зареєструвати.— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі