Теми статей
Обрати теми

Про спеціально обладнані місця для куріння

Редакція БР
Лист від 27.12.2011 р. № 55/610

Місце обладнане, але відсутнє!

Про спеціально обладнані місця для куріння

Лист Міністерства охорони здоров’я України
від 27.12.2011 р. № 55/610*

Міністерство охорони здоров’я розглянуло лист <...> і повідомляє наступне.

Законом України від 22.09.2005 р. № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» визначені вимоги до спеціально відведених для куріння місць (стаття 13), проте не передбачено фінансових санкцій за необладнання таких місць.

Законом України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначені вимоги до спеціально відведених для куріння місць (стаття 152), згідно з якими власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмі­стити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак з текстом такого змісту: «Місце для куріння» [—] та інформація про шкоду, якої завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: «Куріння шкодить вашому здоров’ю.

У статті 152 зазначеного Закону України також визначено, що «у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено. Це означає, що обов’язковим є не виділення місць для куріння, а їх обладнання відповідно до вимог законодавства. Керівник юридичної особи може видати відповідний наказ і розмістити знак про заборону куріння з текстом «Куріння заборонено у всіх приміщеннях, в такому разі не потрібно виділяти спеціальні місця для куріння.

Статтею 17 зазначеного Закону України визначено, що у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 3400 гривень. МОЗ звертає увагу, що фінансові санкції накладаються лише за «необладнання» та «нерозміщення», а не за відсутність спеціально відведених для куріння місць, тому до тих юридичних осіб, які внутрішнім наказом визначали, що в них відсутні місця для куріння, фінансові санкції застосовуватися не можуть.

Статтею 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії. Згідно з Постановою КМУ від 14 листопада 2000 року № 1698 виробництво та торгівля тютюновими виробами ліцензуються органами Державної податкової служби, тобто ці органи здійснюють контроль над відповідним обладнанням місць для куріння у разі їх виділення юридичною особою.

Перший заступник Міністра Р. Моісеєнко

Від редакції

Відверто кажучи, досить смілива інтерпретація законодавства про куріння: власник може взагалі заборонити куріння і тоді не створювати для куріння спеціальних місць.

Загалом, коли що, можна кивати на МОЗ.

Щодо теми « тютюнових» штрафів — див. також листи МВС від 18.11.2011 р. № 10/5­-8142, Держспоживстандарту від 28.11.2011 р. № 8372­-8­-11/16 та Мін’юсту від 09.12.2011 р. № 745­-0­-2-­11/7.2 у «Бухгалтері» № 4’2012 на с. 34–36.

 

* Наводимо запит, відповіддю на який є цей лист:

«Щодо проблем виконання вимог ст. 13 Закону від 22.09.2005 р. № 2899­IV

До компетенції яких саме органів (просимо навести повний перелік) віднесено застосування фінансових санкцій за не обладнання юридичною особою спеціальних місць для куріння? (Як відомо, ст. 152 Закону від 19.12.95 р. № 481/95­ВР забороняється куріння у приміщеннях підприємства, крім спеціально відведених місць. Аналогічні вимоги містяться й у ст. 13 Закону від 22.09.2005 р. № 2899­IV.)

Чи достатньо для уникнення штрафів продемонструвати наказ (розпорядження) керівника підприємства, у якому зазначено місця, де куріння заборонене?

Як правильно обладнати спецмісця для куріння? Які штрафи передбачено за порушення зазначених вимог?».— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі