— Банда — погано. Контра — навпаки.
Виходить, контра-банда — це добре?
А воно знов погано...
Що таке контрабанда після гуманізації кримінальної відповідальності
Лист Державної митної служби України
від 01.03.2012 р. № 20/1-11/02076-ЕП
Начальникам регіональних митниць, митниць
Законом України від 15.11.2011 р. № 4025-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності» внесено зміни до статті 201 Кримінального кодексу України.*
Зокрема, відповідно до змін, внесених до диспозиції частини першої цієї статті, контрабандою визнається переміщення культурних цінностей , отруйних , сильнодіючих , вибухових речовин , радіоактивних матеріалів , зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (далі — предмети) через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
Звертаємо увагу на те, що зазначені способи незаконного переміщення предметів визначено статтями 351 та 352 Митного кодексу України**. Деталізація ознак об’єктивної сторони цих правопорушень наведена у постанові Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 р. № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил».
З огляду на викладене при виявленні фактів незаконного переміщення предметів слід всебічно з’ясовувати обставини вчиненого правопорушення, чітко встановлювати його об’єктивну сторону та здійснювати належне документування виявленого протиправного діяння.
Начальник Департаменту
боротьби з контрабандою,
аналізу ризиків та протидії корупції
О. Попівняк
* Огляд Закону про гуманізацію — див. у «Бухгалтері» № 3’2012 на с. 35–37.— Ред.
** Переміщення поза митним контролем визначається як переміщення поза місцем розташування митного органу, або поза часом здійснення митного оформлення, або з використанням незаконного звільнення від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами митного органу (ст. 351 МК).
Переміщення із приховуванням від митного контролю — переміщення з використанням спеціально виготовлених сховищ ( тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів, чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані (ст. 352 МК).— Ред.