Теми статей
Обрати теми

«Контрольно-наглядовий» Закон на перевірки, що проводяться Держпраці, не поширюється

Редакція БР
Лист від 03.08.2012 р. № 2781/21/07/01-12

— Ми не контролюємо й не наглядаємо,

а просто проводимо перевірки

«Контрольно-наглядовий» Закон на перевірки,
що проводяться Держпраці, не поширюється

Лист Державної інспекції України
з питань праці
від 03.08.2012 р. № 2781/21/07/01-12*

Державна інспекція України з питань праці розглянула Ваше звернення від 13.07.2012 р. та повідомляє.

Згідно зі ст. 3 Закону України від 23 лютого [2012 ро-ку] № 4448-VI «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб , які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» органам державного нагляду (контролю), їх посадовим особам забороняється здійснювати щодо фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , не передбачені цим Законом.

Згідно з Конвенцією Міжнародної організації праці № 81 1947 року «Про інспекцію праці у промисловості», якою керується в своїй діяльності Державна інспекція України з питань праці та її територіальні органи, основними завданнями системи інспекцій праці є забезпечення дотримання законодавства про працю, а саме: умов праці та охорони працівників під час їхньої роботи, норми тривалості робочого дня, заробітної плати, безпеки праці, охорони здоров’я та добробуту, використання праці дітей і підлітків, доведення до відома компетентного органу інформації про недоліки та зловживання та з інших подібних питань.

Згідно з Указом Президента України від 06.04.2011 № 386/2011 «Про Положення про Державну інспекцію України з питань праці» Держпраці України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, на випадок безробіття в частині призначення нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Таким чином, Держпраці здійснює заходи державного нагляду (контролю) щодо фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб у частині дотримання ними законодавства про працю, а не у сфері господарської діяльності.

Заступник директора департаменту контролю
за додержанням законодавства
про працю та зайнятість — начальник відділу
з питань додержання законодавства про працю
О. Коновалова

Від редакції

Цілком очікувано Держпраці написала про те, що «контрольно-наглядовий» Закон на неї не поширюється.

Відповідно й перевірочний мораторій, встановлений Законом від 23.02.2012 р. № 4448-VI (див. «Бухгалтер» № 15’2012, с. 8–9), перевірок, що здійснюються Держпраці, не стосується. Аналогічну позицію зайняла й Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (див. с. 21–23 цього випуску).

 

* Наводимо запит, відповіддю на який є цей лист:

«Згідно зі ст. 3 Закону України від 23 лютого 2012 року № 4448-VI «органам державного нагляду (контролю), їх посадовим особам забороняється здійснювати щодо фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, не передбачені цим Законом». Виникає запитання: чи заборонено зазначеною нормою здійснювати заходи державного нагляду (контролю) щодо фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб органам Державної інспекції з питань праці?».— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі