Теми статей
Обрати теми

Щодо сплати пенсійного збору при придбанні автомобіля

Редакція БР
Лист від 10.01.2013 р. № 28081/

— Нам зайвого не треба!

Ми й так у вас все візьмемо...

Лист Пенсійного фонду України
від 10.01.2013 р. № 28081/Д-4

Щодо сплати пенсійного збору
при придбанні автомобіля

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі і повідомляє.

Згідно з пунктом 7 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (в редакції Закону, що діяла до 03.12.2012 р.) платниками збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають державній реєстрації (перереєстрації) в підрозділах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, крім випадків забезпечення легковими автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів відповідно до закону.

Відповідно до положень статті 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлене договором або законом.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про дорожній рух» власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.

Конституційний Суд України у Рішенні від 09.02.99 р. № 1-рп у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Особи, які набули право власності на легковий автомобіль до 03.12.2012 р. та проводять державну реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції після набрання чинності Законом України від 02.10.2012 р. № 5413-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів»*, сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до норм Закону, що діяли до 03.12.2012 р.

Директор департаменту надходження доходів
 
В. Литвиненко

Від редакції

Загалом, відповідь правильна. Об’єкт оподаткування виник за чинності старого Закону, отже, за його правилами і потрібно обчислювати податок.

Чи вигідна ця позиція ПФУ або ж ні? Усе залежить від того, якому типу автомобілів віддає перевагу покупець. Якщо він купує дорогий автомобіль (понад 165 розмірів працездатного прожиткового мінімуму), то так. Адже після 03.12.2012 р. ставка збору на такі автомобілі підвищилася з 3% до 4–5%.

А ось якщо купувався автомобіль, що був у вжитку, то ні. Адже згідно із Законом № 5413-VI такі операції вже об’єктом оподаткування не є.

 

* Див. «Бухгалтер» № 43’2012, с. 19–21.— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі