Теми статей
Обрати теми

Щодо пільгової ставки по ЄСВ по інвалідах

Редакція БР
Бухгалтер Квітень, 2013/№ 15
Друк
Лист від 26.12.2012 р. № 31229/03-20

— «Інвалід, інвалід»!
 Сам бачу, що інвалід...

А доведи!

Застосування ставки ЄСВ 8,41% для інвалідів здійснюється
 на підставі засвідченої копії довідки МСЕК

Лист Пенсійного фонду України
від 26.12.2012 р. № 31229/03-20

Щодо пільгової ставки
по ЄСВ по інвалідах

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на фонд оплати праці інвалідів і повідомляє.

Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску регулюється Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон) та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. № 21-5 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. за № 994/18289 (далі — Інструкція).

Згідно з частиною тринадцятою статті 8 Закону єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

Підставою для застосування ставки у розмірі 8,41 відсотка згідно з пунктом 3.13 розділу III Інструкції є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

Таким чином, нарахування роботодавцем єдиного внеску у розмірі 8,41 відсотка із заробітної плати зазначеної категорії працівників здійснюється з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання підприємством вищезазначеної довідки.

Директор департаменту надходження доходів
 
В. Литвиненко

Від редакції

Нагадуємо : на інвалідів, які працюють у ФОПів,— 8,41, на жаль, не поширюється: пільгова ставка ЄСВ діє лише для інвалідів, найнятих підприємствами (див., наприклад, «Бухгалтер» № 10’2013, с. 24).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі