Теми статей
Обрати теми

Щодо надання роз’яснення з деяких питань діючого податкового законодавства України

Редакція БР
Бухгалтер Квітень, 2013/№ 15
Друк
Лист від 11.03.2013 р. № 2863/5/15-33-16

Все — в «ж»

Для реєстрації платником ПДВ після анулювання свідоцтва
 на підставі абз. «ж» п. 184.1 ПКУ
треба здійснювати підтвердження свого місцезнаходження

Лист Державної податкової служби України
від 11.03.2013 р. № 2863/5/15-33-16

Щодо надання роз’яснення
з деяких питань діючого
податкового законодавства України

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника ПДВ діє до моменту її анулювання, яке відбувається у випадках, передбачених ст. 184 Податкового кодексу України (далі — Кодекс).

Анулювання реєстрації як платника ПДВ відбувається також за підставою, визначеною п/п. «ж» п. 184.1 ст. 184 Кодексу,— внесення запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Порядок внесення до ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу визначено статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» (далі — Закон). Згідно з нормами цієї статті зазначені записи вносяться до ЄДР за ініціативою державного реєстратора або за ініціативою органу державної податкової служби.

Відповідно до частини 11 статті 19 Закону юридична особа зобов’язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Зважаючи на вищезазначене, у випадку усунення підстав для причин анулювання свідоцтва платника ПДВ (особа здійснить підтвердження свого місцезнаходження) така особа має право повторно подати реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ з розшифруванням підстави для реєстрації платником ПДВ відповідно до ст. 183 Кодексу (обов’язкова або за добровільним рішенням).

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку орган державної податкової служби зобов’язаний видати заявнику або відправити поштою (з повідомленням про вручення) свідоцтво про реєстрацію такої особи як платника податку не пізніше наступного робочого дня після бажаного (запланованого) дня реєстрації платника податку, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено чи такий день настає раніше дати, що припадає на останній день строку, встановленого для реєстрації платника податку органом державної податкової служби.

Заступник Голови А. Ігнатов

Від редакції

Отже, як геть — то через «ж», як назад, то «ж» беремо до уваги.

Детальніше про анулювання ПДВ-реєстрації на підставі абз. «ж» п. 184.1 ПКУ, а також про можливі варіанти оскарження такого анулювання — див. «Бухгалтер» № 38’2011, с. 47–49, № 39’2011, с. 46–47, і № 47’2012, с. 44–46.

Із цієї теми — див. також ухвалу Вадсуду від 25.01.2012 р. № К/9991/68251/11 у «Бухгалтері» № 17’2012 на с. 10–12.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі