Теми статей
Обрати теми

Про подання розрахунку консолідованого податку на прибуток

Редакція БР
Бухгалтер Лютий, 2013/№ 7
Друк
Лист від 04.02.2013 р. № 2665/7/15-1317

— Так же, як всі, як всі, як всі...*

…я по землі ходжу, ходжу і від душі — як всі, як всі — аванси, як всі, плачу...

Разом із річною податковою декларацією
за 2012 рік платникам консолідованого податку
 на прибуток рекомендовано подавати
розрахунок авансових внесків

Лист Державної податкової служби України
від 04.02.2013 р. № 2665/7/15-1317

Про подання розрахунку
консолідованого податку на прибуток

Державним податковим службам в АР Крим, областях,
 містах Києві та Севастополі, окружній ДПС — Центральному офісу
 з обслуговування великих платників податків ДПС

Державна податкова служба України з метою здійснення організаційних заходів щодо подання платниками податкової звітності з податку на прибуток до органів ДПС та належного адміністрування цього податку повідомляє.

Пунктом 152.4 статті 152 розділу III Податкового кодексу України (далі — Кодекс) встановлено порядок визначення податкових зобов’язань з податку на прибуток та подання звітності платником цього податку — юридичною особою, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади, що прийняв рішення щодо сплати консолідованого податку, а також порядок надання цим платником податковим органам за своїм місцезнаходженням відповідного повідомлення про прийняте рішення.

Відповідно до абзацу четвертого пункту 57.1 статті 57 розділу II Кодексу, положення якого застосовуються з 1 січня 2013 року, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

При цьому абзацом дев’ятим вищевказаного пункту Кодексу встановлено, що у складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

Таким чином, платники податку на прибуток (у тому числі ті, що прийняли рішення щодо сплати консолідованого податку), які визначено положеннями пункту 57.1 статті 57 розділу II Кодексу, зобов’язані подавати у складі річної податкової звітності за 2012 рік розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають ними сплачуватися наступні дванадцять місяців (у березні — грудні 2013 року і січні та лютому 2014 року).

З урахуванням вищезазначених вимог Кодексу розроблено форми Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток та Повідомлення платника податку про прийняття рішення щодо сплати консолідованого податку на прибуток (додаються**), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2013 № 39 (далі — наказ № 39), що на даний час знаходиться в Міністерстві юстиції України з метою його державної реєстрації в установленому порядку.

Зважаючи на те що форма Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток, яка затверджена наказом № 39, передбачає відповідні рядки для декларування авансових внесків з податку на прибуток, рекомендуємо платникам податку з метою виконання вимог пункту 57.1 статті 57 розділу II Кодексу подавати органам ДПС податкову звітність з консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) 2012 рік за вказаною формою.

Державним податковим службам в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, ОДПС — ЦО по обслуговуванню ВПП терміново довести зазначений лист до відома платників податку та підпорядкованих органів ДПС з метою дотримання положень Кодексу, в тому числі щодо своєчасності сплати та декларування авансових внесків з податку на прибуток.

Заступник Голови А. Ігнатов

Від редакції

Загалом, «консолідованим» платникам порекомендували те саме, що й звичайним: подавати разом із річною декларацією з податку на прибуток розрахунок авансового внеску — за формою, яка ще не набрала чинності (див. лист ДПСУ від 29.01.2013 р. № 2266/7/15--1317 у «Б ухгалтері» № 6’2013 на с. 27).

 

* Хіт А. Пугачової кінця минулого тисячоліття.

** Додатки не наведено. Опублікуємо після державної реєстрації.— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі