Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про затвердження Порядку видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця

Редакція БР
Бухгалтер Червень, 2013/№ 20
Друк
Постанова від 20.05.2013 р. № 359

Скасування кріпосного права,
 про яке весь час говорили
 більшовики,— відбулося!

Постанова Кабінету Міністрів України
від 20.05.2013 р. № 359

Про затвердження
Порядку видачі дозволу
на наймання працівників
для подальшого виконання
ними роботи в Україні
в іншого роботодавця

Відповідно до частини першої статті 39 Закону України «Про зайнятість населення» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, що додається.

2. Ця Постанова набирає чинності з дня набрання чинності законом про внесення змін до деяких законів України про видачу дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця.

Прем’єр-міністр України М. Азаров

 

Затверджено Постановою
 Кабінету Міністрів України
від 20.05.2013 р. № 359

Порядок
 видачі дозволу на наймання працівників
 для подальшого виконання ними роботи
в Україні в іншого роботодавця

1. Цей Порядок визначає процедуру видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудового договору (далі — дозвіл).

2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

інший роботодавець юридична особа, фізична особа підприємець, на користь якої виконується робота найманими працівниками суб’єкта господарювання — роботодавця відповідно до договору, укладеного між такими роботодавцями;

суб’єкт господарювання, який здійснює наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців (далі — суб’єкт господарювання роботодавець),— юридична особа або фізична особа — підприємець, що наймає працівників для подальшого виконання ними роботи в іншого роботодавця на умовах трудового договору.

3. Діяльність суб’єкта господарювання — роботодавця з наймання працівників для застосування їх праці іншим роботодавцем зазначається ним у реєстраційній картці, що підтверджує проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця, як один з основних видів діяльності та провадиться лише на підставі дозволу, виданого Державною службою зайнятості (далі — Служба).

4. Забороняється діяльність суб’єктів господарювання — роботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, без дозволу.

5. Суб’єкт господарювання — роботодавець (уповноважена ним особа) подає особисто чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення Службі заяву про видачу дозволу (далі — заява), до якої додаються:

юридичною особою — копія установчого документа, засвідчена в установленому порядку;

фізичною особою — підприємцем, що є громадянином України,— паспорт громадянина України, іноземцем чи особою без громадянства,— паспортний документ іноземця (особи без громадянства) у разі подання заяви особисто чи копія паспорта (паспортного документа іноземця, особи без громадянства) у разі подання заяви через уповноважену особу або надсилання поштою;

проект трудового договору, який містить положення щодо можливості виконання працівником роботи в іншого роботодавця та виплати працівникові заробітної плати в розмірі не менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом, та заробітної плати, яку отримує працівник в іншого роботодавця за виконання такої ж роботи;

копія документа, який підтверджує право уповноваженої особи представляти інтереси суб’єкта господарювання — роботодавця.

6. Служба перевіряє документи, що посвідчують особу заявника, та реєструє заяву і документи, що додаються до неї, в журналі, який ведеться за формою, встановленою Службою. Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого невідкладно видається (надсилається) заявникові з відміткою про дату та номер їх реєстрації.

7. Забороняється вимагати від суб’єкта господарювання — роботодавця для видачі дозволу документи, не передбачені цим Порядком.

8. Служба після надходження заяви та документів, передбачених пунктом 5 цього Порядку, перевіряє наявність:

заборгованості суб’єкта господарювання — роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

несплачених штрафів за порушення вимог Закону України «Про зайнятість населення».

9. Рішення про видачу дозволу (відмову у його видачі) приймається Службою та оформляється наказом протягом 10 робочих днів з дати реєстрації заяви. Інформація про прийняте рішення (видачу, відмову у видачі або анулювання дозволу) розміщується на офіційному веб-сайті Служби.

10. Днем видачі дозволу вважається останній день строку розгляду заяви Службою. У разі коли такий день припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем видачі вважається перший робочий день, що настає за ним.

Дозвіл за формою згідно з додатком видається під розписку суб’єктові господарювання — роботодавцю або уповноваженій ним особі.

11. У разі пошкодження дозволу Служба за заявою суб’єкта господарювання — роботодавця видає протягом п’яти робочих днів його дублікат, про що робиться відповідна відмітка на дозволі.

12. У разі втрати дозволу, що підтверджується оголошенням у друкованому засобі масової інформації, Служба за заявою суб’єкта господарювання — роботодавця видає протягом п’яти робочих днів його дублікат, про що робиться відповідна відмітка на дозволі.

13. Письмове повідомлення Служби про відмову у видачі дозволу видається суб’єктові господарювання — роботодавцю особисто або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення із зазначенням підстави.

 

img 1

 

Коментар від А. Погребняк

Нині в Україні аутсорсингом (переданням персоналу) нікого не здивуєш. Тому те, що вже існує, краще узаконити. Прикладом такого узаконювання є наявність у Законі «Про зайнятість населення» статті 39 «Діяльність суб’єктів господарювання, що наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця».

Частиною 1 ст. 39 Закону «Про зайнятість населення» (див. «Бухгалтер» № 37’2012, с. 25) передбачено, що порядок видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця встановлюється КМУ. І от однойменний Порядок затверджено Постановою КМУ від 20.05.2013 р. № 359 (далі — Порядок № 359).

На що слід звернути увагу суб’єктам господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців (далі — суб’єкт господарювання — роботодавець)?

1. Дозвіл на наймання працівників видається Державною службою зайнятості (далі — Служба).

2. Для цього суб’єкт господарювання — роботодавець (уповноважена ним особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом із описом вкладення Службі заяву про видачу дозволу. До неї додаються:

юридичною особою — копія установчого документа, засвідчена у встановленому порядку;

фізичною особою — підприємцем, який є громадянином України,— паспорт громадянина України; іноземцем або особою без громадянства паспортний документ іноземця (особи без громадянства);*

проект трудового договору, що містить положення про розмір заробітної плати (не менше розміру мінзарплати та зарплати, яку отримує працівник в іншого роботодавця за виконання такої ж роботи);

копія документа, що підтверджує право уповноваженої особи представляти інтереси суб’єкта господарювання — роботодавця.

3. Служба після надходження заяви та документів перевіряє наявність:

заборгованості суб’єкта господарювання — роботодавця зі сплати ЄСВ;

несплачених штрафів за порушення вимог Закону «Про зайнятість населення».

Як видно, за наявності ЄСВ-заборгованості та несплачених штрафів дозвіл на наймання працівників не видається.

4. Рішення про видачу дозволу (відмови в його видачі) приймається Службою і оформляється наказом протягом 10 робочих днів з дати реєстрації заяви.

Інформація про прийняте рішення розміщується на офіційному веб-сайті Служби.

5. Видача дозволу за формою згідно з додатком проводиться під розписку, а письмове повідомлення про відмову в його видачі видається особисто або надсилається рекомендованим листом із описом вкладення із зазначенням підстави.

6. Нагадаємо, що відповідно до ч. 4 ст. 39 Закону «Про зайнятість населення» суб’єкту господарювання — роботодавцю заборонено направляти працівників на робочі місця до іншого роботодавця, у якого:

— протягом року скорочено чисельність (штат) працівників;

не дотримано нормативу чисельності працівників основних професій, задіяних у технологічних процесах основного виробництва;

залучаються працівники для виконання робіт у шкідливих, небезпечних і тяжких умовах праці, а також робіт з основних професій технологічного процесу основного виробництва.

Чесно кажучи, нам зазначені «заборонні» умови не цілком зрозумілі. Наприклад, чисельність може бути скорочено, але потрібен працівник, посаду якого не скорочували...

 

* У разі подання заяви через уповноважену особу або надсилання поштою — копія паспорта (паспортного документа) іноземця, особи без громадянства.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі