Так, може. Обидва з батьків рівною мірою мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною. Лікарняний листок може бути оформлений як на матір, так і на батька дитини.
Річ у тім, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу), у разі потреби догляду за хворою дитиною (п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону № 1105*).
* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.
Підстава для виплати лікарняних — листок непрацездатності, оформлений належним чином. При цьому для догляду за хворим членом сім’ї листок непрацездатності видає лікар, який лікує, одному з працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, яка фактично здійснює догляд (п. 3.1 Інструкції № 455**). Будь-яких вказівок про те, що лікарняний листок обов’язково має бути оформлений на матір хворої дитини, чинне законодавство не містить.
Лікарняний може взяти навіть працююча бабуся, якщо саме вона фактично поїтиме мікстурою хворого внука.
У вашій ситуації обидва з батьків працюють (і, отже, є застрахованими особами). Таким чином, оформити лікарняний може будь-хто з батьків у разі фактичного догляду за хворим малюком. Якщо залишитися вдома з дитиною може татусь, то він має право це зробити. Будь-яких додаткових документів ні батько, ні мати надавати не повинні.
До речі, обмеження для видачі лікарняного батьку, передбачене в листі ФТВП від 12.12.2013 р. № 04-06/А-3118з-1285, на цю ситуацію не поширюється. Там у сім’ї більше однієї дитини, причому матір перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років або дитиною-інвалідом до 18 років, а старша (якій більше 3 років) захворіла. Тому й правила інші.
«Дитячий» лікарняний (хворіє дитина до 14 років) оплачується за рахунок коштів ФТВП з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше ніж за 14 календарних днів.