Теми статей
Обрати теми

Дивіденди: важливі акценти

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт, y.tovstopyat@buhgalter911.com
Ще в минулому номері, стисло характеризуючи зміни, внесені Законом № 71, ми згадували про те, що торкнулися вони й «дивідендного» авансового внеску. Тепер саме час розглянути нововведення детальніше.
податок на прибуток,
ПДФО

Так що ж з авансовим внеском при виплаті дивідендів? Тепер регулюванню цього питання присвячено п. 57.11 ПКУ.

Головна «бомба» від творців Закону № 71* — це новий порядок розрахунку суми «дивідендного» авансового внеску. Її визначають виходячи із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачують дивіденди, грошове зобов’язання за якими погашене.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII (ср. ).

Що стосується «дивідендного» авансового внеску при виплаті дивідендів, то, на щастя, нардепи все ж передбачили відповідне звільнення (нагадаємо, його не було в первинному варіанті законопроекту). Тому при виплаті дивідендів фізичним особам сплачувати авансовий внесок не доведеться.

img 1

А ось за наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховують з усієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Менше приводів для радості мають:

— платники податку — емітенти, які виплачують дивіденди у вигляді акцій (часток, паїв);

— управителі ФОН при виплаті платежів власникам сертифікатів ФОН у результаті розподілу доходу такого фонду.

Як для перших, так і для других «звільнення» більше не передбачено.

Що стосується фізичних осіб, то не всі вони можуть бути «абсолютно задоволеними». Виною тому — нові ставки обкладення ПДФО пасивних доходів. Так, у 2015 році відповідно до п. 167.5 ПКУ діють такі ставки оподаткування для дивідендів:

5 % — за акціями та корпоративними правами, нарахованими резидентами — платниками податку на прибуток підприємств (крім дивідендів за акціями, інвестиційними сертифікатами, що виплачуться ІСІ);

20 %у всіх інших випадках (у тому числі за акціями та інвестиційними сертифікатами, що виплачуються ІСІ). Як бачите, за цією ставкою доведеться оподатковувати й ті дивіденди, які виплачують юрособи-єдиноподатники.

Також зверніть увагу: дивіденди на користь фізичних осіб за акціями та корпоративними правами, які мають статус привілейованих, у цілях оподаткування, як і раніше, прирівнюють до заробітної плати. При цьому вони не підлягають обкладенню ПДФО як дивіденди за правилами розд. IV ПКУ.

y.tovstopyat@buhgalter911.com

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі