Теми статей
Обрати теми

ЄСВ за безприбуткові місяці ФОП-загальносистемника

Світлана КЕПІНА, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Чи потрібно буде підприємцю, який працює на загальній системі оподаткування, сплачувати ЄСВ «за себе» у розмірі не нижче мінімальної зарплати за місяці 2015 року, в яких він не отримував доходу?
Підприємцю,
увага!

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладанню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску за місяць, в якому отриманий дохід (прибуток).

Якщо база нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника ( абз. 6 ч. 11 ст. 8 Закону № 2464).

Керуючись абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464, загальносистемник, який не отримав дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, має право (але не зобов’язаний) самостійно визначити базу нарахування. Її величина не може бути менше мінімальної заробітної плати, установленої законом на відповідний місяць, і більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, установленої цим Законом. Таким чином, загальносистемник може (не зобов’язаний) сплачувати ЄСВ за безприбуткові місяці*.

* Як бачите, на щастя, для підприємців все вирішилося на краще. Причому саме так, як ми й зазначали у статті «Чи потрібно загальносистемнику сплачувати ЄСВ «за себе» у збиткових або «нульових» місяцях» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 3. Прим. ред.

Теги ЄСВ
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі