Теми статей
Обрати теми

ЄСВ: нараховуємо менше, а сплачуємо стільки ж

Катерина Скрипкіна, експерт з питань оплати праці, e.skripkina@buhgalter911.com
Наше підприємство при нарахуванні єдиного внеску на зарплату за січень 2015 року застосує до ставки цього внеску понижуючий коефіцієнт у розмірі 0,4. Ми виконали всі умови. Чи не матимемо ми проблеми при отриманні коштів на оплату праці в банку, якщо сума ЄСВ у платіжці буде менше 1/3 суми коштів на зарплату?
шукаємо рішення

На жаль, проблеми будуть. Однак поспішаємо вас заспокоїти: безвихідних ситуацій не буває.

З 1 січня 2015 року у деяких роботодавців дійсно з’явилася можливість скоротити витрати на ЄСВ у частині нарахувань (детальніше див. «Бухгалтер 911», 2015, № 2, с. 5). Незважаючи на те що витрати на ЄСВ у січні у таких роботодавців повинні скоротитися (завдяки понижуючому коефіцієнту), при отриманні коштів на виплату зарплати доведеться розщедритися на сплату ЄСВ у сумі 1/3 від суми отримуваних коштів. Чому така несправедливість? Зараз пояснимо, звідки вітер віє.

Ви вже, імовірно, звикли до того, що при отриманні коштів на виплату зарплати працівники банку контролюють наявність платіжки на сплату ЄСВ. Більше того, вони перевіряють і розмір платежу. Винний у тому Порядок № 453*. Розмір ЄСВ у платіжці має бути не менше 1/3 суми коштів на виплату зарплати. Поки заплатити менше мають право лише ті, у кого працюють інваліди або є переплата (останні подають до банку довідку згідно з додатком 1 до Порядку № 453). Також сплачують менше ті, хто регулярно застосовує максимальну базу нарахування ЄСВ (подають до банку довідку згідно з додатком 1 до Порядку № 453). Наш випадок — застосування понижуючого коефіцієнта — у Порядку № 453 не передбачений.

* Порядок приймання банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затверджений наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 453.

На приведення нормативно-правових актів у відповідність до нових правил міністерствам і відомствам надано 3 місяці. За інформацією, яку ми маємо, у ДФСУ обговорюється питання про скасування Порядку № 453. У такому разі проблема зі сплатою ЄСВ в меншому розмірі відпаде сама собою. Банки контролюватимуть лише наявність платіжного доручення (іншого розрахункового документа) про перерахування ЄСВ.

Що ж робити, поки ДФСУ прийме відповідні рішення? Врятувати ситуацію може виплата зарплати через касу з виручки. Тоді вимог Порядку № 453 можна не дотримуватись. Для тих, хто такої можливості не має, вихід один. При отриманні коштів на виплату зарплати ЄСВ доведеться перерахувати в розмірі 1/3 від отримуваної суми (тобто при сплаті коефіцієнт не буде врахований). У результаті виникає переплата. При наступній виплаті зарплати можна буде сплатити ЄСВ менше на цю суму (при поданні довідки, погодженої з ДПІ). Але все ж таки чекаємо скасування або зміни Порядку № 453. Щоправда, як відомо, не так швидко робиться, як мовиться.

e.skripkina@buhgalter911.com

Теги ЄСВ
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі