(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/12
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Липень , 2015/№ 27

Середній заробіток мобілізованих та ЄСВ: «відразу ні»

http://tinyurl.com/yxwhknz3
Підприємство нараховує, виплачує середній заробіток мобілізованим працівникам, а потім отримує його компенсацію з бюджету. Чи потрібно в цьому випадку справляти ЄСВ із сум середнього заробітку мобілізованих, а потім при отриманні компенсації сторнувати раніше нараховані суми внеску?
компенсація, ЄСВ, Звіт з ЄСВ (ф. № Д4), таблиця 6

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігаються місце роботи, посада та компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на момент призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій з бюджету в межах середнього заробітку здійснюється за рахунок коштів Держбюджету України в порядку, визначеному КМУ.

Компенсація середньої заробітної плати підприємствам, яка виплачується працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється з урахуванням норм Порядку № 105*.

* Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105.

Роботодавець нараховує та виплачує мобілізованому працівнику середній заробіток, а потім отримує його компенсацію з бюджету.

Частиною 7 ст. 7 Закону про ЄСВ установлено право роботодавця не справляти ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Ураховуючи наведене, підприємства, які прийняли рішення отримувати з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників і подали до органів соцзахисту населення інформацію про фактичні витрати на зазначені цілі, мають право не справляти ЄСВ із суми такого заробітку, якщо його виплата здійснюється відповідно до вимог Порядку № 105 за рахунок коштів підприємства до отримання компенсації.

Суму нарахованого мобілізованим працівникам середнього заробітку, який компенсується з бюджету, відображайте у графі 17 таблиці 6 Звіту за формою № Д4. При цьому у графі 9 вказуйте код категорії застрахованої особи «48».

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
мобілізовані працівники, середній заробіток, ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті