Теми статей
Обрати теми

Звіт з ЄСВ: відпускні «наперед», негрошові помилки

Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці, y.klyzhenko@buhgalter911.com
З 22.06.2015 р. по 06.07.2015 р. працівник перебував у щорічній відпустці. Сума відпускних, нарахованих у червні 2015 року, становить 764,40 грн. (у тому числі за дні червня — 436,80 грн., за дні липня — 327,60 грн.). Сума заробітної плати за фактично відпрацьовані дні червня 2015 року — 1200 грн. Наша ставка ЄСВ — 37,26 %. При складанні Звіту за формою № Д4 за червень програма донараховує ЄСВ до «мінімалки» за кожною з виплат. Невже це правильний порядок нарахування ЄСВ?
Д4, перехідні виплати, виправлення помилок

Відпускні «наперед» і ЄСВ з МЗП: ігноруємо програмну фантазію

img 1

З 22.06.2015 р. по 06.07.2015 р. працівник перебував у щорічній відпустці. Сума відпускних, нарахованих у червні 2015 року, становить 764,40 грн. (у тому числі за дні червня — 436,80 грн., за дні липня — 327,60 грн.). Сума заробітної плати за фактично відпрацьовані дні червня 2015 року — 1200 грн. Наша ставка ЄСВ — 37,26 %. При складанні Звіту за формою № Д4 за червень програма донараховує ЄСВ до «мінімалки» за кожною з виплат. Невже це правильний порядок нарахування ЄСВ?

Ні, програма помиляється. Причому засмучує те, що ви не перші, хто стикається з цією проблемою.

У разі нарахування перехідних відпускних:

— для цілей порівняння з МЗП суми відпускних відносять до місяців, за які їх нараховано;

— з МЗП порівнюють загальний дохід за місяць (відпускні після розподілу + зарплата за фактично відпрацьовані дні).

img 2

Сплатити ЄСВ з усієї суми нарахованих відпускних, у тому числі що припадають на наступний місяць, потрібно при їх виплаті (див. консультацію в підкатегорії 301.04.01 ЗІР ДФСУ).

Порядок нарахування та сплати ЄСВ у вашій ситуації виглядає так:

— при виплаті відпускних перераховуємо ЄСВ з усієї суми виплачених відпускних — 284,81 грн. (у тому числі з суми відпускних за червень — 162,75 грн. і з суми відпускних за липень — 122,06 грн.). Зауважте, що суму ЄСВ у частині утримань можна сплатити не пізніше 20 липня;

— при нарахуванні зарплати за червень порівнюємо загальний червневий дохід з МЗП. Дохід червня дорівнює 1636,80 грн. (1200 грн. + 436,80 грн.), що перевищує 1218 грн. Тому ЄСВ нараховуємо на фактично нараховані зарплату та відпускні;

— суму липневих відпускних для цілей порівняння з МЗП відносимо до липня. Порівняємо її у складі загального доходу з 1218 грн., коли буде відома сума доходу за весь липень. Отже, у червні нараховуємо ЄСВ на фактичну суму липневих відпускних.

Таким чином, у таблиці 6 Звіту з ЄСВ за червень 2015 року на працівника-відпускника вам потрібно заповнити 3 рядки: у першому зазначити зарплату за червень, в другому — відпускні за червень, у третьому — відпускні за липень. Нагадаємо, що відпускні відображають з КТН 10.

Отже, програма помилково пропонує донараховувати ЄСВ за кожною виплатою. Як же бути? Проігнорувати рекомендації програмного забезпечення. Наприклад, подати Звіт з попередженням (адже це не помилка!). Ще один варіант — відключити автоматичний розрахунок. Можливо, це допоможе позбавитися від ненависного рядка з донарахуванням.

img 3

Виправлення негрошових помилок

img 4

У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 за лютий бухгалтер переплутала прізвища та податкові номери двох працівників. Як виправити таку помилку, адже форма Звіту змінилася?

Якщо помилку допущено в реквізитах страхувальника або застрахованої особи і виявлено після закінчення граничного строку подання звітності, то необхідно подати Звіт у такому складі:

1) титульний аркуш (перелік таблиць Звіту);

2) відповідну таблицю з помилковими даними зі статусом «скасовуюча» (у вашому випадку — таблицю 6);

3) відповідну таблицю з виправленими даними зі статусом «початкова».

Увага! При формуванні Звіту потрібно дотриматися таких правил:

— у таблиці 6 наводимо дані тільки за тими працівниками, за якими допущено негрошові помилки;

— у таблиці 6 не можна виправляти суми нарахованої зарплати (доходу) та ЄСВ.

img 5

Крім того, такий Звіт не повинен містити таблицю 1 до Звіту за формою № Д4. Зауважимо, що аналогічний механізм виправлення негрошових помилок наведено і в консультації з розділу 301.04 БЗ.

Погодьтеся: начебто все зрозуміло. Але звіти за січень — квітень ми подавали за старою формою. А починаючи зі звітності за травень подаємо вже нову форму Звіту з ЄСВ (затверджена наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435). Нову форму адаптовано під нові правила справляння ЄСВ. Зокрема, у таблиці 6 Звіту за формою № Д4 є місце для відображення сум ЄСВ у частині нарахувань та додаткової бази ЄСВ, якщо внесок нараховують з «мінімалки».

Сформувати звітність за старою формою вже не можна, тому виправляємося в новій формі. Але! Не заповнюємо графи про суми нарахованого ЄСВ (графа 21) і додбази (графа 19), адже у старому Звіті такі відомості ви не наводили.

buhgalter911@mail.ua

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі