Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Відпустка для догляду до 3 років +...: розгляд хитросплетінь

Тетяна Гуль, експерт з питань оплати праці, t.gul@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Липень, 2015/№ 30
Друк
Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років з 02.12.2013 р. Вона надала листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами з 06.07.2015 р. Як розрахувати їй допомогу по вагітності та пологах?
розрахунок декретних, відпускних img 1

Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років з 02.12.2013 р. Вона надала листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами з 06.07.2015 р. Як розрахувати їй допомогу по вагітності та пологах?

З 04.07.2015 р. розрахунковим періодом для обчислення середньої зарплати будуть 12 місяців, що передують декретній відпустці, — липень 2014 року — червень 2015 року. У ньому ваша працівниця не мала заробітку з поважної причини (відпустка для догляду за першою дитиною до 3 років). Тому середню зарплату розраховуємо згідно з п. 28 Порядку № 1266* виходячи з посадового окладу. Для цього посадовий оклад у місяці настання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами поділіть на 30,44 ( п. 5 Порядку № 1266).

* Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.

Важливо! Застосовувати «малостажні» обмеження в цьому випадку не потрібно. Адже період перебування у відпустці для догляду за дитиною до 3 років уключають до страхового стажу як період, за який сплачені страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Таким чином, за останній рік перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами страховий стаж працівниці становитиме більше 6 місяців.

Припустимо, що посадовий оклад працівниці — 3000 грн. Фактична середня зарплата дорівнює 98,55 грн. (3000 грн. : 30,44). Сума допомоги по вагітності та пологах — 12417,30 грн. (98,55 грн. х 126 к. дн.).

img 2

6 липня 2015 року працівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною до 3 років. З 20.07.2015 р. вона йде в щорічну основну відпустку на 24 календарні дні. Як розрахувати їй відпускні, якщо в розрахунковому періоді не було заробітку?

Період відпустки для догляду за дитиною до 3 років не включають до розрахункового (12 місяців), і в розрахунковому періоді працівниця не має заробітку. Тому тут керуємося положеннями абз. 3 п. 4 Порядку № 100**. Тобто середню зарплату розраховуємо виходячи з установлених працівниці у трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу на момент надання відпустки.

** Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Щоб розрахувати середній заробіток, потрібно знайти умовну (що передбачається) суму виплат за розрахунковий період. Для цього посадовий оклад множимо на 12 (кількість місяців у розрахунковому періоді). Далі отриманий результат слід поділити на кількість календарних днів, що припадають на розрахунковий період.

Припустимо, що посадовий оклад працівниці — 3500 грн. Розрахуємо середньоденну зарплату:

(3500 х 12) : (365 - 10) = 118,31 (грн.),

де 365 — кількість календарних днів у розрахунковому періоді;

10 — кількість святкових і неробочих днів.

Сума відпускних становитиме 2839,44 грн. (118,31 грн. х 24 к. дн.).

Тетяна Гуль, експерт з питань оплати праці, t.gul@buhgalter911.com

Теги Отпуска
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі