(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/13
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Червень , 2015/№ 25

Працівник у ФОП: оформляємо «прихід»

З 01.01.2015 р. для ФОП змінилися принципи прийняття нових працівників (див. «Бухгалтер 911», 2015, № 7). Реєстрація трудового договору «наказала довго жити». При цьому виникла плутанина із заповненням трудової книжки працівника та посвідченням записів у ній. Своє бачення «процесу» на наш суд представило Мінсоцполітики в листі від 30.03.2015 р. № 191/06/187-15. Що роз’яснили?
трудові книжки у ФОП, повідомлення про прийняття

Трудова книжка

Скасування з 01.01.2015 р. реєстрації трудового договору (ТД), звичайно ж, потішило ФОП. Однак, на жаль, під це нововведення досі не встигли «підігнати» нормативку. Зокрема, це стосується внесення записів до трудових книжок (ТД) працівників ФОП-роботодавцями. Нагадаємо: їх заповнюють працівникам, оформленим за основним місцем. При цьому досі в  п. 2.211 Інструкції № 58*: «риби» формулювань для внесення до ТД містять згадки про реєстрацію такого ТД у центрі зайнятості (ЦЗ); є пряма вказівка, що внесені до ТД записи (підприємцем) посвідчуються підписом посадової особи ЦЗ та завіряються печаткою ЦЗ.

* Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Як же виконати ці вимоги? Лист Мінсоцполітики, по суті, знімає лише питання внесення підприємцем записів до ТД. Оскільки реєстрації ТД в ЦЗ вже немає, отже (природно):

— не потрібно робити застереження про реєстрацію ТД у ЦЗ і наводити назву ЦЗ;

— потрібно вказувати «свої» номер і дату ТД або, як говорить Мінсоцполітики, локального акта роботодавця (оскільки раніше номер і дата ТД бралися з книги реєстрації ТД, яка велася ЦЗ, а сьогодні, зрозуміло, жодних книг немає).

ТД потрібно укладати в письмовій формі у 2 примірниках, вказавши в ньому умови праці та її оплати ( ст. 24 КЗпП). Форму можна взяти з  наказу Мінпраці від 08.06.2001 р. № 260, прибравши пункти, які стосувалися реєстрації в ЦЗ тощо.

Щодо посвідчення у ЦЗ «трудових» записів у ТД працівника в листі Мінсоцполітики немає жодного слова. А ЦЗ в усних консультаціях зазначають, що такого посвідчення вони вже не проводять.

Повідомлення про прийняття на роботу

Ви знаєте, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання ТД, оформленого наказом або розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу, і повідомлення про це органу ДФС ( ч. 3 ст. 24 КЗпП). Однак порядок передачі інформації та форма повідомлення ще не затверджені КМУ, хоча вже існують у вигляді проекту (http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=176273&cat_id=102036).

Поки повідомляти ДФСУ потрібно інформацією з таблиці 5 форми № Д4. Її потрібно подати за стандартними правилами у складі звіту за місяць, в якому був укладений ТД ( лист ДФСУ від 29.01.2015 р. № 2627/7/99-99-17-03-01-17).

Однак як тільки постанова КМУ набуде чинності, повідомляти ДФСУ доведеться вже за новими правилами.

о.khmelevska@buhgalter911.com

ФОП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті