Працівник у ФОП: оформляємо «прихід»

В обраному У обране
Друк
Хмелевська Оксана, податковий експерт, о.khmelevska@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Червень, 2015/№ 25
З 01.01.2015 р. для ФОП змінилися принципи прийняття нових працівників (див. «Бухгалтер 911», 2015, № 7). Реєстрація трудового договору «наказала довго жити». При цьому виникла плутанина із заповненням трудової книжки працівника та посвідченням записів у ній. Своє бачення «процесу» на наш суд представило Мінсоцполітики в листі від 30.03.2015 р. № 191/06/187-15. Що роз’яснили?
трудові книжки у ФОП, повідомлення про прийняття

Трудова книжка

Скасування з 01.01.2015 р. реєстрації трудового договору (ТД), звичайно ж, потішило ФОП. Однак, на жаль, під це нововведення досі не встигли «підігнати» нормативку. Зокрема, це стосується внесення записів до трудових книжок (ТД) працівників ФОП-роботодавцями. Нагадаємо: їх заповнюють працівникам, оформленим за основним місцем. При цьому досі в  п. 2.211 Інструкції № 58*: «риби» формулювань для внесення до ТД містять згадки про реєстрацію такого ТД у центрі зайнятості (ЦЗ); є пряма вказівка, що внесені до ТД записи (підприємцем) посвідчуються підписом посадової особи ЦЗ та завіряються печаткою ЦЗ.

* Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Як же виконати ці вимоги? Лист Мінсоцполітики, по суті, знімає лише питання внесення підприємцем записів до ТД. Оскільки реєстрації ТД в ЦЗ вже немає, отже (природно):

— не потрібно робити застереження про реєстрацію ТД у ЦЗ і наводити назву ЦЗ;

— потрібно вказувати «свої» номер і дату ТД або, як говорить Мінсоцполітики, локального акта роботодавця (оскільки раніше номер і дата ТД бралися з книги реєстрації ТД, яка велася ЦЗ, а сьогодні, зрозуміло, жодних книг немає).

ТД потрібно укладати в письмовій формі у 2 примірниках, вказавши в ньому умови праці та її оплати ( ст. 24 КЗпП). Форму можна взяти з  наказу Мінпраці від 08.06.2001 р. № 260, прибравши пункти, які стосувалися реєстрації в ЦЗ тощо.

Щодо посвідчення у ЦЗ «трудових» записів у ТД працівника в листі Мінсоцполітики немає жодного слова. А ЦЗ в усних консультаціях зазначають, що такого посвідчення вони вже не проводять.

Повідомлення про прийняття на роботу

Ви знаєте, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання ТД, оформленого наказом або розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу, і повідомлення про це органу ДФС ( ч. 3 ст. 24 КЗпП). Однак порядок передачі інформації та форма повідомлення ще не затверджені КМУ, хоча вже існують у вигляді проекту (http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=176273&cat_id=102036).

Поки повідомляти ДФСУ потрібно інформацією з таблиці 5 форми № Д4. Її потрібно подати за стандартними правилами у складі звіту за місяць, в якому був укладений ТД ( лист ДФСУ від 29.01.2015 р. № 2627/7/99-99-17-03-01-17).

Однак як тільки постанова КМУ набуде чинності, повідомляти ДФСУ доведеться вже за новими правилами.

о.khmelevska@buhgalter911.com

Теги ФОП
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд