(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/12
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Червень , 2015/№ 26

Донарахування ЄСВ до МЗП, якщо працівника мобілізували

Працівника мобілізували в середині звітного місяця. Тому цього місяця йому буде нараховано заробітну плату за фактично відпрацьовані дні та середній заробіток у зв’язку з призовом під час мобілізації. Чи потрібно дотримуватися вимоги про ЄСВ з мінзарплати?
ЄСВ з МЗП, мобілізація в середині місяця

У випадку якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінзарплати (далі — МЗП), установленого законом на місяць нарахування зарплати (доходу), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і відповідної ставки ЄСВ. Це прямо передбачено абз. 10 ч. 5 і абз. 3 ч. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ. До бази нарахування ЄСВ входить серед іншого заробітна плата ( п. 1 ч. 1 ст. 7 цього Закону).

Згідно з  п.п. 2.2.12 Інструкції № 5* оплата праці працівникам, які залучаються до виконання державних обов’язків, якщо вони виконуються в робочий час (зокрема, проходження військової служби за призовом під час мобілізації), уключається до фонду оплати праці.

* Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5.

Водночас згідно з  ч. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ роботодавець має право не справляти ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

З урахуванням цього робимо висновки:

— для цілей виконання вимоги про ЄСВ з МЗП з розміром МЗП слід порівнювати загальну суму зарплати за фактично відпрацьований час і середнього заробітку (незалежно від того, отримує підприємство компенсацію з бюджету чи ні). Якщо зазначена сума менше МЗП, то ЄСВ слід донараховувати на різницю між МЗП і загальною сумою зарплати за фактично відпрацьований час з урахуванням середнього заробітку за період мобілізації;

— якщо мобілізованому працівнику за весь місяць нараховано середній заробіток, який компенсується з бюджету, то незалежно від його розміру дотримуватися вимоги про ЄСВ з МЗП не потрібно. Це випливає з положень ч. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ.

Якщо ж роботодавець прийняв рішення не отримувати компенсацію з бюджету, то суму середнього заробітку, нарахованого за період військової служби, що припадає на весь місяць, за призовом під час мобілізації, з метою нарахування ЄСВ необхідно порівнювати з МЗП. Якщо сума середнього заробітку менше МЗП, ЄСВ нараховують виходячи з розміру МЗП і відповідної ставки внеску.

ЄСВ, мобілізовані працівники, мінімальна заробітна плата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті