(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/11
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Травень , 2015/№ 22

Виплати мобілізованим за січень — лютий 2015 року: без ПДФО, ВЗ

http://tinyurl.com/y2n7j6ow
Підприємство отримало з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників за січень та лютий 2015 року. Чи можна проводити перерахунок утриманого з такої виплати ПДФО і ВЗ?
компенсація середнього заробітку

Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105 (далі — Порядок № 105), набрав чинності тільки з 17.03.2015 р. У той же час у Держбюджеті на 2015 рік були закладені кошти на виплату компенсації з січня 2015 року. Тому органи соцзахисту населення на підставі Звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, перераховують роботодавцям компенсацію середнього заробітку починаючи з січня 2015 року.

Відповідно до п.п. «и» п.п. 165.1.1 ПКУ не включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Така виплата не обкладається і ВЗ на підставі п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ. Проте до появи порядку компенсації середнього заробітку зазначені норми ПКУ не працювали. У зв’язку з цим роботодавці утримували з середнього заробітку мобілізованих працівників за березень 2014 року — лютий 2015 року ПДФО і ВЗ.

Як зазначалося вище, з появою Порядку № 105 компенсації з бюджету підлягають витрати роботодавця на виплату середнього заробітку мобілізованих працівників починаючи з січня 2015 року. Оскільки з середнього заробітку за січень та лютий 2015 року роботодавці утримали ПДФО і ВЗ, після отримання компенсації з бюджету вони мають право провести їх перерахунок*.

* Крім того, роботодавці мають право на перерахунок ЄСВ, нарахованого та утриманого з середнього заробітку мобілізованих працівників за січень — лютий 2015 року. Про що детальніше в наступному номері. — Прим. ред.

Результати перерахунку відображуйте в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 2 квартал таким чином:

— у розділі I в рядку з ознакою «101» покажіть зі знаками «-» суму середнього заробітку мобілізованих за січень та лютий 2015 року в графах 3а, 3 і суму утриманого з нього ПДФО в графах 4а, 4. Потім у рядку з ознакою «128» проставте суму компенсації середнього заробітку, у тому числі за січень та лютий 2015 року;

— у розділі II зазначте суму ВЗ, утриманого у звітному кварталі, зменшену на сторновану суму такого збору.

Оскільки витрати роботодавців на виплату середнього заробітку за березень — грудень 2014 року не компенсують з бюджету, перерахунок ПДФО і ВЗ за такі місяці не проводиться.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
мобілізовані працівники, ПДФО, військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті