New порядок заповнення «бюджетних» платіжок

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Вересень, 2015/№ 36
В обраному У обране
Друк
З 1 вересня набув чинності «оновлений» Порядок заповнення платіжних доручень на сплату податків/зборів та інших «бюджетних» платежів*. Основне його призначення — урегулювати правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» у «бюджетних» платіжках. Принципових нововведень ви в ньому не побачите, але є декілька моментів, на які хочемо звернути вашу увагу.
перерахування «бюджетних» платежів

* Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666.

Перерахування сум ПДВ у СЕА

Почнемо зі зміни, яка викликала найбільше запитань. До Порядку додали приклад заповнення реквізиту «Призначення платежу» у платіжці на перерахування суми ПДВ у СЕА (приклад № 6). Але увага! Платників ПДВ він не стосується. Це керівництво для Держказначейства з перерахування коштів з ПДВ-рахунку до бюджету. Адже функцію зі списання ПДВ-коштів до бюджету покладено на Держказначейство, а платник тільки повинен забезпечити наявність таких коштів на ПДВ-рахунку.

А як же платникам заповнювати платіжку для поповнення ПДВ-рахунка? Оскільки таке перерахування не вважається «бюджетним», то зрозуміло, що жодних вимог із цього приводу оновлений Порядок не містить. Тому керуємося загальними вимогами Інструкції № 22**: реквізит «Призначення платежу» заповнюється так, щоб надавати повну інформацію про платіж (п. 3.8).

** Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою НБУ від 21.01.2004 р. № 22.

Ми рекомендуємо заповнювати цей реквізит так:

«*;101;; поповнення електронного рахунку для реєстрації податкових накладних ТОВ «Промінь» (код за ЄДРПОУ 11111111);;;»

або (якщо коштів на ПДВ-рахунку не вистачає для сплати ПЗ за поточною декларацією)

«*;101;; ПДВ за серпень 2015 р. ТОВ «Промінь» (код за ЄДРПОУ 11111111);;;».

Такий варіант заповнення платіжки раніше було розміщено на сайті Дніпропетровської ДФС.

За великим рахунком код платежу «101» та інші «бюджетні» реквізити («*» «;») можна й не зазначати. А просто заповнити «Поповнення електронного рахунку для реєстрації податкових накладних ТОВ «Промінь» (код за ЄДРПОУ 11111111)». Принципового значення це не має. Гроші все одно мають надійти на ПДВ-рахунок.

Оренда держмайна

Нагадаємо, що при оренді держмайна оформляються два платіжні доручення (див. лист ДПАУ від 12.05.2000 р. № 6514/7/16-1201):

1) окремо на частину вартості орендної плати, що належить балансоутримувачу, з урахуванням ПДВ;

2) окремо на суму ПДВ, що припадає на частину орендної плати, яка підлягає перерахуванню до бюджету. У Порядку дещо змінили правила заповнення полів 2 і 3 реквізиту «Призначення платежу» такої платіжки. Так, тепер:

— у полі 2 можна не зазначати код виду сплати «101». Логічно, адже плата за оренду держмайна сама по собі не є податком;

— у полі 3 не потрібно зазначати код ЄДРПОУ підприємства-орендаря.

Порядок заповнення решти полів реквізиту «Призначення платежу» залишився незмінним.

Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу», якщо орендодавцем виступає безпосередньо держпідприємство або бюджетна установа

Такі самі зміни відбулися й у правилах заповнення полів 2 і 3 реквізиту «Призначення платежу» при заповненні платіжки, якщо орендодавцем виступає безпосередньо Фонд держмайна.

Сплата податкового боргу

Для сплати податкового боргу за податками, а також ЄСВ залишили один код сплати «140» (раніше ще були коди «054» — «057»). Крім того, у Порядку уточнили, як «проводитимуться» платіжки за наявності податкового боргу. Так, платіжки прийматимуться в порядку черговості зарахування коштів незалежно від того, що зазначено в реквізиті «Призначення платежу».

Черговість погашення така ( п. 131.2 ПКУ): спочатку погашаються ПЗ, при повному погашенні податкового боргу наступними погашаються штрафи і в останню чергу — пеня.

m.kazanova@buhgalter911.com

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд