Постачання бюджетникам: ПДВ-наслідки

В обраному У обране
Друк
Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Вересень, 2015/№ 38
Підприємство поставляє товари бюджетній установі. Як правильно вести ПДВ-облік у цьому випадку?
ПДВ, працюємо з бюджетниками

ПКУ встановлює спецправило для нарахування ПЗ, якщо товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів. Датою виникнення ПЗ у цьому випадку є дата надходження грошових коштів від бюджетної установи ( п. 187.7 ПКУ). До моменту зарахування коштів відображати ПЗ не потрібно.

Важливо! Це правило працює тільки у тому випадку, якщо оплата здійснюється саме за рахунок бюджетних коштів. Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність в договорі на постачання товарів/послуг умови, що плата за поставлені товари/послуги здійснюється з відповідного рахунка Державного казначейства України (лист Міндоходів від 29.07.2013 р. № 13292/7/99-99-19-04-02-17).

Якщо оплата надходить не з казначейського рахунка, то ПЗ нараховуються за звичним правилом першої події.

Якщо в договорі є відповідне застереження, то це вже достатня умова для того, щоб не нараховувати ПЗ на дату відвантаження (якщо, наприклад, відвантаження товарів було першою подією). Коли оплата вже надійшла, факт надходження коштів з бюджетного рахунка можна підтвердити випискою банку, в якій будуть вказані платник і рахунок, з якого надійшла оплата.

ПН складається в звичайному порядку: якщо бюджетна установа є платником ПДВ, складаємо «звичайну» ПН. Якщо неплатником — складаємо її з типом причини «02».

При цьому зауважимо, що податковий кредит за покупками, які використовуватимуться в постачаннях з оплатою за рахунок бюджетних коштів, відображається в загальному порядку — на дату першої події (це підтверджують і податківці у вищеназваному листі № 13292).

Яку дату для нарахування ПЗ обрати, якщо «бюджетна» норма п. 187.7 ПКУ перетинається з іншою спеціальною нормою? Наприклад, якщо послуги надаються бюджетній установі в межах довгострокового договору (дата нарахування ПЗ визначена п. 187.9 ПКУ) або їй передано майно у фінлізинг ( п. 187.6 ПКУ)?

Податківці в цьому випадку схиляються до застосування не «бюджетної» норми, а більш спеціальної. Наприклад, київські податківці свого часу говорили, що в разі постачання послуг у межах довгострокового контракту з оплатою за рахунок бюджетних коштів має застосовуватися норма п. 187.9 ПКУ, яка регулює нарахування ПЗ за довгостроковими контрактами, тобто датою виникнення ПЗ є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (лист ДПСУ в м. Києві від 27.02.2012 р. № 803/10/06-406).

Аналогічна консультація розміщена і в підкатегорії 101.05 ЗІР.

Однак переконливих аргументів податківці не навели. На нашу думку, немає жодних підстав вважати будь-яку з цих норм більш спеціальною, ніж інша. Але для уникнення спорів краще прислухатися до думки податківців.

o.sumcova@buhgalter911.com

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд