Активна громадянська позиція — запорука успішних реформ Друзі, ми, як ніхто інший, розуміємо ситуацію, в якій сьогодні опинився практично кожен бухгалтер. Мало того, що пропускаєш через себе масу нової і, нікуди правди діти, недосконалої «нормативки», так ще й чиновники доливають олії у вогонь. Тим більше, як виявилося, вони іноді самі не готові застосовувати нові норми на практиці. Як тут не розгубитися...
Повідомлення про прийняття на роботу: новини від контролерів «Прийняв працівника? «Свисни» до податкової». За цим принципом живемо вже з 1 січня 2015 року. Але без «пригод» досі не обходиться. Спочатку не було спеціальної форми, потім почалася плутанина з датою набуття нею чинності. А ось тепер контролери добралися й до штрафів. «Шокуючі» висновки та антистресові поради — у нашій публікації.
«9-й стан» у платника ПДВ: до чого це призводить? На жаль, це одне з тих питань, в яких законодавство і практика йдуть різними шляхами. Але це півбіди, гірше інше — такий розрив створює для платників реальні проблеми.
Збитківці говорять «прощавай» щомісячним авансовим внескам? Саме так дозволяють вважати зміни, унесені більше місяця тому до п. 57.1 ПКУ Законом № 652*. У чому суть таких змін? Чи все так просто з їх практичною реалізацією? Пропонуємо разом відповісти на ці запитання.
«Філіальні» ПН-питання Оформлення ПН для філії завжди викликало безліч запитань. А Закон № 643* доповнив їх список. Так, для всіх «філіальних» ПН, крім ІПН головного підприємства, обов’язковим став числовий номер філії. Тому в сьогоднішній статті пропонуємо обговорити, які особливості зараз потрібно враховувати, складаючи «філіальну» ПН.
Курсові питання ЮРЄПів групи 3 ДФСУ продовжує «гнути свою лінію» у частині відображення ЮРЄПами групи 3 курсових різниць з інвалюти. Не змінилася їх позиція і щодо відображення експортного доходу*. Як усе це виглядає «мовою» бухпроводок, дізнайтеся в нашій статті.
Фінзвітність ЮРЄПів групи 3 Як ми вам повідомляли, аналізуючи зміни, унесені до бухгалтерського законодавства наказом № 573*, юрособи — єдиноподатники групи 3, які не належать до суб’єктів мікропідприємництва за критерієм чисельності працівників, зобов’язані перейти на складання Спрощеного фінансового звіту. Тоді ми припускали, що зробити це таким суб’єктам доведеться починаючи зі звітності за III квартал. Однак Мінфін ситуацію спрямував у дещо інше русло. Про це і не лише — у нашій статті.
Як уключати до страхового стажу неповний місяць роботи Працівник прийнятий на підприємство 9 лютого 2015 року з окладом 3000 грн. Це його перше місце роботи. Раніше він ніде не працював. З 20 по 26 серпня 2015 року він не виходив на роботу через хворобу, а 27 серпня 2015 року надав на підприємство листок непрацездатності. Як правильно в цьому випадку визначити страховий стаж працівника для оплати періоду тимчасової непрацездатності?
Військовий облік на підприємстві: веди або відповідай Новини, пов’язані з мобілізованими працівниками, не полишають сторінок нашого журналу. Однак у цій статті ми змістимо фокус уваги на військовозобов’язаних і призовників. Так, крім усього іншого, роботодавці зобов’язані вести облік «потенційних солдатів», співпрацювати з військкоматами і навіть відповідати «за мовчання». Які ще заходи передбачає військовий облік? Розбираємося разом.