Теми статей
Обрати теми

Невраховані «дивідендні» аванси — гнів на милість!

Смердов Віталій, шеф-редактор
У попередньому номері ви могли познайомитися з фіскальною позицією податківців щодо обліку «дивідендних» авансів, що перевищили суму податку на прибуток. Двома словами: вони вважали, що така сума пропадає. Причому цікаво, що такий підхід дисонував з висновком Мінфіну, який вважав, що такі суми повинні обліковуватися до повного погашення. Тепер же, з появою в цьому питанні спільного знаменника, усе стало на свої місця.
дивідендні аванси, податок на прибуток

Спільний знаменник, який згадувався в анотації, — це оновлений висновок ДФСУ щодо обліку «дивідендних» авансів, причому на 100 % позитивний*. Податківці повідомили, що аванси, які не були обліковані у звітному періоді їх виплати, повинні спрямовуватися в рахунок зменшення податкових зобов’язань наступних періодів до повного погашення. Таким чином, ця сума не пропаде. Підставою для цього висновку (крім «стусана» від Мінфіну ☺) стало, мабуть, те, що п.п. 57.11.2 ПКУ вказує на зменшення на суму «дивідендних» авансів зобов’язання з податку на прибуток у звітній декларації, але (!) не уточнює, що це декларація виключно поточного звітного періоду.

* Про це див. лист ДФСУ від 28.01.2016 р. № 2279/7/99-99-19-02-01-17.

Безумовно, це багатьох потішить (щоправда, потішило б ще більше, якби ДФСУ дійшла такого висновку відразу і без тиску з боку громадськості та Мінфіну). Тим більше що озвучили цю позицію до закінчення граничних строків подання декларації. Тому навіть якщо хтось вже встиг подати її, ще є час подати «Нову звітну» і обійтися без виправлення помилок.

Але далі виникає закономірне запитання: як це реалізувати в діючій формі деки? ДФСУ повідомила, що суми «дивідендних» авансів, не врахованих в минулих періодах (відображалися в ряд. 13.5.2 додатка ЗП деки з податку на прибуток за 2014 рік), слід показати в ряд. 16.3.1 додатка ЗП. Причому, судячи з усього, без заповнення ряд. 16.3?

img 1

Зверніть увагу, що сума в ряд. 16.3.1 додатка ЗП у будь-якому разі не може перевищувати верхню межу — тобто різницю між загальною сумою податку на прибуток і сумою таких показників, як щомісячні аванси за 2015 рік і податок на нерухомість у частині нежитлової нерухомості. Суму такого перевищення можна буде врахувати лише в наступному періоді.

При цьому податківці радять подати разом з такою декою доповнення в довільній формі згідно з  п. 46.4 ПКУ, в якому пояснити причини такого заповнення звітності. Рекомендуємо у такому разі послатися і на цей лист ДФСУ.

Ви, найімовірніше, помітили, що такий підхід порушує алгоритм, закладений у формі деки. Це, у свою чергу, може призвести до проблем при його реалізації у програмному забезпеченні для подання звітності. Якщо розробники не врахують позицію ДФСУ до закінчення граничних строків подання звітності, то не залишиться нічого іншого, як відключити автозаповнення та проігнорувати повідомлення про помилки на етапі внутрішньої перевірки. При цьому також потрібно простежити, щоб такі помилки не з’явилися у квитанціях № 1 і № 2.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі